Reklaam sulgub sekundi pärast

Dimitris Itoudis pahandas Euroliiga ja FIBA pihta: mida nad tahavad?

Dimitris Itoudis nimetas rahvusvahelist korvpallisüsteemi ebaõiglaseks ja märkis, et NBA mängijate tulemata jätmisest tuleks mainida samamoodi nagu praegu Euroliiga mängijate mitte tulemata jätmist mainitakse.

Dimitris Itoudis juhendab sel hooajal nii Istanbuli Fenerbahcet kui ka Kreeka korvpallikoondist. Kõik Kreeka mängijad ei ole aga sel nädalavahetusel 2023. aasta FIBA ​​MM-valikmängude aknas peatreeneri jaoks saadaval.

Peale Euroliiga kohtumist (Crvena Zvezda vastu) keskendus treener pressikonverentsil keerulisele rahvusvahelisele ajakavale, mis ei võimalda kõigil parimatel mängijatel koondistesse pääseda.

"Homme peab rahvusmeeskond väga tähtsa mängu, kuid Panathinaikosel on samal ajal oluline mäng Euroliigas. Nad ei saa mängijaid anda," alustas Itoudis.

"Arutelu peaks käima selle üle, mida FIBA ​​ja Euroliiga tahavad. Mida nad tahavad? Kas nad tahavad, et parimad mängijad saaksid osaleda? Siis tuleb leida viis, kuidas paremini suhelda, et rahvusmeeskondades oleks võimalikult parimad mängijad."

Kreeka võistleb reedel väljamüüdud areenil Lätiga. Esmaspäeval sõidab meeskond Monsi, et kohtuda Belgiaga.

"Sel aastal on meil neli treenerit, kui ma ei eksi, kes juhendavad nii Euroliiga meeskonda kui ka rahvuskoondist," jätkas Itoudis. "See ei ole lihtne. Tore, et Türgi liiga lükkas mõned mängud edasi, lubades mängijatel koondisesse minna, siin Kreeka koondises me seda teha ei saanud."

Itoudis, Kazys Maksvytis (Kaunase Žalgiris), Ergin Ataman (Anadolu Efes) ja Sergio Scariolo (Virtus Bologna) on neli treenerit, kes juhendavad nii Euroliiga meeskonda kui ka rahvuskoondisi FIBA akendes. Märkimist väärib aga see, et Leedu koondises asendab Maksvytist Kestutis Kemzura.

Kreeklasest treener kiitis oma abiliste tööd Kreekas, kuid rääkis jätkuvalt raskustest kõigi parimate mängijate kohale toomisel.

"Rahvusmeeskonnad vajavad parimaid mängijaid. Kas see võistlus on aus? See pole aus. See ei ole võrdne, et meil pole samad standardid," selgitas ta.

"Peame arutlema ühe asja üle - kogu surve on Euroliiga meeskondadel, kogu surve on Euroliiga mängijatel, kogu surve on Euroliiga treeneritel. NBA? NBA-st rääkides on see iseenesestmõistetav, et nad ei saa tulla, aga on see siis okei?