Cramo alistas koImandat korda TaITechi ja sai kaela pronksmedalid

Korvpalli Meistriliiga pronksiseeria koImandas kohtumises alistas koduväIjakuI mänginud BC Kalev/Cramo 79:68 TalTech/Optibeti ning võitis seeria kuivaIt 3:0.

Kohtumine algas tasavägiselt ja esimesele hingetõmbepausile mindi Kalevi 19:17 eduseisus. Teisel veerandil õnnestus aga selgelt paremini kodumeeskond, kes asus pikaks pausiks ette 43:31. TalTech võitles vaatama kehvale viskepäevale kolmese joone tagant siiski vapralt edasi ja neljandal mänguperioodil õnnestus Alar Varraku hoolealustel üheksa minutit enne normaalaja lõppu jõuda tagasi kolme punkti kaugusele (58:55). Kalev vastas aga kiire 6:0 spurdiga ja pärast seda vastaseid enam ohtlikult lähedale ei lasknud.

Marcis Vitols tõi otsustavas pronksimängus kalevlaste parimana 16 punkti. Kamari Murphy lisas 12 ning Rauno Nurgeri arvele jäi 11 punkti ja 5 lauapalli. Kristjan Kitsingu kontosse kanti 10 silma. TalTechi poolelt tegi enim skoori Oliver Metsalu, kes kogus 16 punktiga. Erik Keedus tegi 14 punkti ja 11 punktiga kaksikduubli ning Gregor Ilves lisas 10 silma.

Statistika – vaata SIIT

ENNE KOHTUMIST:

Seeria avamängu võitis Kalev/Cramo 85:75 ja teise 77:63. Kalevlaste keskmängija Nurger sõnas viimase mängu järel, et Kalevi selge eesmärk on lühikese koosseisuga TalTechi vastu mängida rohkem korvi alla. “Oleme pikemad ja tugevamad, plaan on mängida korvi alla. Kui nad tõmbavad kaitses kokku, siis söödame välja ja vaatame sealt edasi. TalTech tuli korraks küll kolmandal veerandil järgi, aga sellist ärevuse tunnet ei tekkinud. Võitsime täna kindlalt.”