BSBC 3. päev: Eesti Lätile vastu ei saanud

Poiste U16 koondis
Poiste U16 koondis — FOTO: Siim Semiskar

Täna lõppesid Audentese Spordikeskuses Eesti, Läti, Rootsi ja Soome noortekoondiste osavõtul Läänemere mängu. Viimasel mängupäeval olid Eesti noortekoondiste vastasteks Läti eakaaslased. Kahjuks pidid kaotuse vastu võtma nii poiste kui tüdrukute U16 ja U18 koondised, kirjutab basket.ee.

Poiste U18 koondis kaotas vaatamata marulisele lõpule 70:78 ja saavutas turniiril kolmanda koha peale Lätit ja Rootsit, edestades Soomet. Tänases mängus oli eestlaste resultatiivsem turniiril meeskonna parimaks valitud Erik Makke 21 punktiga, lätlastele viskas Edvards Svalbe 18 punkti. Poiste U18 turniiri MVP-ks valiti legendaarse Läti tagamängija Janis Blumsi poeg Roberts Blums.

Kris Killing (MU18 peatreener): „Lätlased olid väga agressiivsed ja füüsilised. Näitasid meile selgelt kätte meie nõrgad kohad, mida peame arendama, kui soovime olla konkurentsis. Respect poiste ees, et vaatamata aia taha läinud kolmandale veerandajale pingutasime mängu lõpuni täiega.“

Tüdrukute U18 koondis kaotas turniiril kõik kolm mängu ja jäi neljandaks, tänased kaotusnumbrid 30:115. Laura Anette Tael viskas 9 punkti.

Poiste U16 koondis mängis kõigi vastastega võrdselt, omades võiduvõimalusi igal mängupäeval, kuid kahjuks turniiritabelisse võitu kirja ei saadud ning turniiri neljas koht on tõsiasi. Tänased kaotusnumbrite lätlaste vastu olid 76:81, kuigi juhiti veel enne viimast veerandaega 2 punktiga. Eesti edukaim korvikütt oli täna Rasmus Olop. Lätile viskasid Adrians Andzevs ja Helmuts Petovics kumbki 21 punkti.

Tüdrukute U16 koondis mängis Lätiga turniiri teise koha peale, kahjuks kaotas ja hõivas pjedestaali kolmanda astme. Kaotusnumbrid täna 73:92. Kyla Jade Frier tõi 21 punkti, lätlaste edukaim Anna Liepina 23 punkti ja 14 lauapalliga. Just korvialusest jõust jäi meie tüdrukutel puudu, sest lauavõitlus kaotati 31:55.