BSBC 2. päev: Poiste U18 koondis näitas iseloomu

Espen Mägi
U18 korvpallikoondise mängijad — FOTO: Siim Semiskar

Täna jätkusid Audentese Spordikeskuses Läänemere mängud noortekoondistele, kirjutab basket.ee.

Päeva viimases ja oodatumas mängus tegi suurepärase „vigade paranduse“ poiste U18 koondis, alistades Erik Makke 33 punkti toel Soome eakaaslased 84:75. Eesti alustas bravuurikalt võites esimese veerandaja 21:8. Poolajaks olid soomlased kosunud ja poolajale mindi Eesti napil juhtimisel 43:40. Kolmas veerandaeg ja kogu mäng kuulusid siiski kindlalt Eestile.

Suurepärast enesekindlust näitas Eesti kolmpunktiviske joone tagant tabades 30st pealeviskest lausa 17 (tabavus 56%). Lisaks üleplatsimehe Erik Makkele tõid 11 punkti Herman Tamm ja Stefan Vaaks. Soomlaste edukaim nende kapten Olavi Suutela 25 punktiga.

Enne homseid kohtumisi on kõigil MU18 neljal koondisel turniiritabelis võit ja kaotus, sest tänases teises kohtumises alistas Läti Rootsi 81:71 ning avas sellega sarnaselt Eestile võiduarve. Homme kell 13:15 kohtuvad Soome ja Rootsi ning 17:45 Eesti ja Läti.

Peatreener Kris Killing: „Täna tegime selle ära, mida ootasime juba eile.“

Tüdrukute U18 koondis sai teise suure kaotuse, alistudes Soomele 25:95.

Poiste U16 koondis pidi kodusel turniiril vastu võtma samuti teise kaotuse, jäädes alla soomlaste 62:72. Soomlased on turniiri pikim meeskond vanuseklassis ja seda näitas ka kindel domineerimine lauas 58:34, samuti lootis Eesti liialt kolmepunkti visetele võttes neid pea 2x enam kui kaheseid (kokku 43 kolmest ja 22 kahest) tabades kolmeseid vaid 23,3% täpsusega. Meie koondise kasuks viskas Rasmus Olop 15 punkti, soomlastele tõi 2,05m pikk Miikka Muurinen 17 punkti ning võttis maha 11 lauapalli.

Peatreener Martin Rasubergi kommentaar: „Soomlased on pikad ja agressiivsed, kohati jäime nende takistamisega hätta, samas poiste võitlusvaimule pole küll ühtegi etteheidet.“

Tüdrukute U16 koondis ei suutnud teist päeva järjest võidurõõmu pakkuda, kaotades Soome eakaaslastele kindlalt 62:113. Meie tüdrukud patustasid kahjuks 42 pallikaotusega, mis võimaldas soomlannadele lihtsaid punkte. Eesti edukaim punktitooja Bia Aller 12 punktiga, soomlastele viskas Nicole Ogun 19 punkti.

Homme toimuvad Audenteses viimased mängud kus vastamisi on Eesti ja Läti ning Soome ja Rootsi noortekoondised