BSBC 1. päev: Eesti U16 poisid ja U18 noormehed võidukad, tüdrukute koondised pidid leppima kaotustega

Marten Alles
Marten Alles — FOTO: Arko Kask

Täna algas 19. korda Baltic Sea Basketball Cup (BSBC). Audentese Spordikeskuses toimuval noortekoondiste turniiril osalevad nii poiste kui tüdrukute U16 ja U18 rahvuskoondised Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist.

Turniiri esimesel päeval olid kõigis mängudes vastamisi Eesti ja Rootsi ning Soome ja Läti. U16 tütarlaste koondis mängis Eesti satsidest esimesena, kui Rootsilt võeti vastu 67:91 kaotus. Eestlannade parim skooritegija oli tiimi kapten Jessica Ristimets 21 silma ja 7 lauapalliga, Laura Liisa Grünmanni kontole jäi 14 punkti, 9 lauapalli, 6 korvisöötu ja 6 vaheltlõiget. Rootslannade parim oli Alba Lemuna 19 punktiga. TU16 peatreener Esko Tõnissoni kommentaar: "Kaotasime kõik võitluslikud statistilised näitajad - kui teed 47 pallikaotust, on keeruline mängu võita."

U16 poisid suutsid eduka teise veerandaja toel Rootsi eakaaslasi võita seisuga 80:55. Eesti poolelt domineeris korvialust Roman Avdejev 18 punkti, 12 lauapalli ja 3 blokiga. Samuti kostitas Avdejev pealtvaatajaid kahe võimsa pealtpanekuga. Rootsi poolelt Lucas Veller 14 sangaga. PU16 koondise peatreener Brett Nõmm: "Kõik poisid said vähemalt 10 minutit mängida. Kõik võitlesid kõvasti, see mäng on kindlasti hea õppematerjal Soome ja Läti vastu."

U18 neidude koondis pidi rootslannadele alla vanduma seisuga 45:57. Vahe tegid vastased sisse just viimase veerandajaga. Eesti parim korvikütt oli Lisandra Vetesina 10 punktiga. Rootsi poolelt viskas enim Felicia Schölander, tuues 12 punkti. TU18 peatreener Kaspars Majenieks mängust: "Teadsime juba enne mängu, et Rootsil on eeliseks pikkus ning peame mängima agressiivselt. Esimesed 35 minutit tegime väga head tööd kaitses, kuid peame töötama lauas blokeerimise kallal. Samuti peame rünnakul olema enesekindlamad. Üldiselt olin ma väga rahul meie agressiivsusega. Mäng polnud ideaalne, kuid suutsime lõpuni mängus püsida."

U18 noormehed olid samuti võidukad, kui Eestlased tegid peale põrunud kolmandat veerandit neljandal veerandajal vigade paranduse ja alistasid rootslased 76:62. Marten Alles viskas 25 punkti ja võttis 5 vaheltlõiget, kapten Kaur-Kennerth Tomanni kontole jäi 16 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisöötu. Rootslaste poolelt viskas enim Rodrigas Jucevicius 13 silmaga. PU18 meeskonna peatreener Martin Rausberg: "Esimesele mängule omaselt väga rabe ja mitte kõige ilusam esitus, aga võit on võit. Peame silmas pidama, et töötame pikema eesmärgi nimel ning see mäng näitas meile väga hästi valukohad kätte, millega on meil vaja tööd teha.

Läti U16 tüdrukud vs Soome U16 tüdrukud 74:81

Läti U16 poisid vs Soome U16 poisid 88:79

Läti U18 tüdrukud vs Soome U18 tüdrukud 68:76

Läti U18 noormehed vs Soome U18 noormehed 57:78

Homme, neljapäeval on kohtumas Rootsi ja Läti ning Eesti ja Soome rahvuskoondised. Ajakava on leitav BSBC kodulehel, siit.