Bratka ja Üprus näitasid väga head mängu, ookeani taga lõpetati põhiturniiri

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi — FOTO: nsouthardmedia (Anna Gret Asi Instagram)

Kolmest Euroopa liigades mängivast Eesti naiste korvpallikoondise mängijast käisid eelmisel nädalal oma koduklubidega platsil kaks, kui nii Maaja Bratka kui Greeta Üprus tegid vastavalt Prantsusmaal ja Islandil silmapaistvad individuaalsed sooritused, kirjutab basket.ee.

Poolas selgitati naiste karikavõitja ning Mailis Pokil ja Poznanil oli seeläbi liigamängudest vaba nädal. Ookeani taga lõpetasid meie neidude ülikoolinaiskonnad põhiturniiri.
Prantsusmaa tugevuselt teises liigas õnnestus Maaja Bratkal ja Champagne Basketil (8-8) võõrsil 80:66 võita Calais' (6-10) naiskonda.

Kõik 40 minutit väljakul rassinud Bratka kogus 16 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 1/5, vabavisked 5/6), 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Võitjate parimana tõi Stepha M'Baye 19 punkti, 11 lauapalli ja 6 korvisöötu, Jill Townsend lisas 16 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Kaotajate edukamad olid Fleur Devillers 27 punktiga ning Shakayla Thomas 23 silma ja 13 lauapalliga.

---

Islandi naiste kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (1-21) vaatamata eestlanna väga heale esitusele vastu võtma järjekordse kaotuse, kui 51:74 jäädi alla Haukari (18-4) naiskonnale.

Üprus oli efektiivsusteguri (25) järgi platsi parim mängija, kui kogus 29 minutiga 15 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/7, vabavisked 2/4), 14 lauapalli (neist 7 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ning 2 pallikaotust.

Võitjate poolel kogus Solrun Gisladottir resultatiivseimana 21 punkti, Keira Robinson lisas 13 silma, 6 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget ning Emma Hjordisardottir panustas 11 punkti ja 9 lauapalliga.

---

Johanna Eliise Tederi võistkond Washington State Cougars lõpetas põhihooaja võidu ja kaotusega. Neljapäeval saadi võõrsil magus 62:55 võit UCLA Bruinsi üle, keda jooksvas edetabelis hinnati NCAA 17. ülikoolinaiskonnana. Washington State polnud kunagi varem UCLA-t võõrsil võitnud. Tederi arvele jäi 27 minutiga 3 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/3), üks lauapall, 4 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 2 blokeeritud viset, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Laupäeval jäädi samuti võõrsil kahe lisaaja järel 65:68 alla USC Trojansile. Koguni 43 minutit mänginud Teder oli võistkonna paremuselt kolmas skooritegija, tuues 14 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/12). 23-aastase tagamängija kontosse kogunes veel 3 lauapalli, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 4 viga.

Teder mängis kõigis 29 põhihooaja kohtumises keskmiselt 26,4 minutit. Selle ajaga kogus ta 8,3 punkti, 2 lauapalli, 2,5 korvisöötu, 1,2 vaheltlõiget ja 0,2 blokki.

Washington State kogus põhihooajal 19 võitu ja 10 kaotust. Pac-12 konverentsis saadi võrdselt üheksa võitu ja üheksa kaotust, mis andis seitsmenda koha. Las Vegases toimuvate play-off kohtumiste avaringis läheb Washington State vastamisi konverentsi põhiturniiril 10. koha saanud Californiaga.

Anna Gret Asi kodunaiskond Oklahoma State Cowgirls samuti võitis ning kaotas. Kolmapäeval saadi kuues järjestikune võit, kui kodusaalis alistati 73:68 Iowa State Cyclones, keda enne kohtumist hinnati NCAA tugevuselt 20. naiskonnaks. 28 minutit platsil viibinud Asi oli Oklahoma State'i paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 10 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2). Nädala eest 21. sünnipäeva tähistanud mängujuhi arvele kogunes veel 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja üks viga.

Võiduseeria lõppes pühapäeval, kui võõrsil kaotati 57:66 Kansas Jayhawksile. Asi sai mänguaega 21 minutit, mille jooksul viskas Oklahoma State'i paremuselt teise korvikütina 11 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/6), hankis 5 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, kaotas 2 korral palli ning teenis 2 isiklikku viga.

Sel hooajal on Asi väljakul käinud 26 mängus ning kogunud keskmiselt 17 minutiga 7,5 punkti, 1,8 lauapalli, 2,2 tulemuslikku söötu ja 0,6 vaheltlõiget.

20 võitu ja kaheksa kaotust kogunud Oklahoma State'il jääb põhihooaja lõpuni pidada veel kaks kohtumist. Big 12 konverentsis on saadud 16-st mängust 10 võitu, millega jagatakse koos Iowa State'iga 3.-4. kohta. Viimases kahes mängus kohtub Oklahoma State võõrsil kuuendal kohal paikneva West Virginiaga ning kodus teisel kohal asuva Oklahomaga.

Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams sai põhihooaja viimasel nädalal kaotuse ja võidu. Kolmapäeval jäädi võõrsil lisaaja järel 73:74 alla Fordham Ramsile, laupäeval saadi aga kodus 81:57 jagu Dayton Flyersist. Adler kummaski mängus väljakul ei käinud.

Põhihooajal osales 19-aastane tsenter üheksas mängus. Ta oli platsil keskmiselt 4,9 minutit ning selle ajaga viskas 1,8 punkti, võttis maha 0,8 lauapalli, andis 0,3 resultatiivset söötu ja blokeeris 0,2 pealeviset.

Rhode Island lõpetas põhihooaja 23 võidu ja viie kaotusega, Atlantic 10 konverentsis jagatakse UMassiga esikohta. UMass kogus nagu ka Rhode Island konverentsi põhiturniiril 14 võitu ja kaks kaotust. Rhode Island alustab Wilmingtonis toimuvat play-off turniiri veerandfinaalist alates. Nende esimene vastane on selgumisel.

Võidukalt lõpetas põhihooaja ka Marie Anette Sepa naiskond Albany Great Danes, kes laupäeval alistas võõrsil NJIT Highlandersi 59:49. Sepp väljakule ei pääsenud.

20-aastase tagamängija arvele jäi 16 põhihooaja kohtumisega keskmiselt 4,1 minutit, 0,6 punkti, 0,5 lauapalli, 0,3 korvisöötu ja 0,2 vaheltlõiget.

Albany sai põhihooajal 20 võitu ja 10 kaotust. America East konverentsis koguti 14 võitu ja kaks kaotust, millega jagatakse esikohta koos Vermontiga. Albany läheb play-off turniiri veerandfinaalis vastamisi UMass Lowelliga, kes lõpetas konverentsi põhiturniiri seitsmendana. Kohtumine peetakse Albany koduväljakul.