Bratka ja Champagne Basket andsid põhiturniiri võitjale lahingu, aga finaali ei küündinud

Maaja Bratka (paremal)
Maaja Bratka (paremal) — FOTO: ChampagneBasket_actu Twitter

Prantsusmaa naiste korvpalli esiliigas ei suutnud Maaja Bratka ja Champagne Basket ennast finaali välja murda, kui poolfinaalseerias jäädi mängudega 0-2 alla põhiturniiri võitnud Charnay naiskonnale.

Veerandfinaalseeriast 2-1 edasi läinud Champagne Basket kaotas esimese poolfinaali tulemusega 69:71. 

Tavapäraselt algviisikus platsile saanud Bratka kogus 31 minutiga 7 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 1/2), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Stepha M’Baye kogus Champagne Basketi poolel 21 silma ja 6 resultatiivset söötu ning Jill Townsend panustas samuti 21 punkti ja 6 lauapalliga.

Charnay tiimi edukaim oli 21 punkti ja 15 lauapalli kirja saanud Kankou Coulibaly, Diana Balayera panustas 11 silma ja 11 laupalliga.

Teises poolfinaalmatšis olid Champagne Basketi kaotusnumbrid veidi kindlamad, kui vastase paremust tunnistati tulemusega 65:55.

Bratka kerkis selles kohtumises 33 minutit mängides oma tiimi parimaks, kui viskas 18 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 4/7), hankis 10 lauapalli ning kogus veel ka ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike, 4 pallikaotust ja 5 isiklikku viga.

Jessica Mavambou panustas kaotajate poolel 12 punkti ja 7 lauapalliga, võitjate edukaim oli 16 silma ja 10 lauapalli kirja saanud Kankou Coulibaly. Diana Balayera tõi Charnay kasuks 15 silma ja 9 lauapalli ning Johanna Muzet lisas 14 punkti, 8 lauapalli ja 5 söötu.

Prantsusmaa naiste esiliiga finaalis kohtuvad seega kaks põhiturniiri parimat, kui ka Chartres’ naiskond sai oma poolfinaalist edasi seisuga 2-0

 

Vahendas, basket.ee