Reklaam sulgub sekundi pärast

Bosnia ja Hertsegoviina korvpallimeeskond võib sügisesest EM-ist eemale jääda

Bosniat ja Hertsegoviinat ootab ees suur korvpallisuvi, kuna rahvusmeeskond mängib 2022. aasta EuroBasketil ja naiskond pääses esimest korda maailmameistrivõistlustele.

Kuid hetkel on võimalus, et ükski Bosnia ja Hertsegoviina tiim ei saa ühelgi turniiril osaleda.

Bosnia korvpalliliit (KSBiH) on jaganud avaldust, milles tõsteti esile suur probleem – tõsine rahapuudus.

"Arvestades EuroBasketil ja MM-il esinemisega kaasnevaid tohutuid kulusid, ei saa me lihtsalt rahalist tühimikku täita" teatab föderatsioon. "Koputasime paljudele ustele, palusime toetust, kuid enamasti saime eitavaid vastuseid. See kehtib eriti riigi ja kohalike omavalitsuste kohta."

"Kui olla avatud ja otsekohene, siis olukord on selline, et meie koondiste eelseisvad esinemised EuroBasketil ja MM-il on suure küsimärgi all," jätkatakse avalduses.

"Praegu me ei näe väljapääsu, seega pole kaugel hetk, mil oleme sunnitud mainitud võistlustel osalemise ära jätma."

Bosnia ja Hertsegoviina peaks mängima EuroBasketil mängima B-alagrupis Leedu, Prantsusmaa, Sloveenia, Ungari ja Saksamaa vastu. Naiste koondis kuulub A-alagruppi koos Hiina, Belgia, Puerto Rico, Lõuna-Korea ja USA-ga.

"Kõik on juba läbi proovitud, lisavõimalusi pole lauale jäetud. Seetõttu pöördume potentsiaalsete sponsorite, eeskätt riigi-, üksuse- ja munitsipaalasutuste poole, et meid aitaksid," kirjutab liit.

"Me ei vaja õnnitlusi, kui kõik on läbi, sest võib-olla pole teil seekord isegi mitte millegi puhul meid õnnitleda."