BK Ogre valitses veerandfinaalseeriat ja tõrjus TalTechi konkurentsist

BK Ogre alistas Paf Eesti – Läti korvpalliliiga veerandfinaali teises kohtumises kodupubliku hõisete saatel TalTech/OPTIBET-i 85:69 ja jõudis nelja meeskonna finaalturniirile, kus minnakse vastamisi Riia VEF-iga.

Tasavägiste avaminutite järel asusid Ogre korvpallurid juhtima 14:4. Tehnikaülikooli meeskond pidi vastupanu rajama ilma liidri Brandon Childressita, kes vigastas kolmapäevase avamängu lõpus põlve ja vaatas heitlust pingil istudes.

Viimaks pääses Alar Varraku hoolealuste rünnak paisu tagant valla. Toomas Raadik tegi Gregor Ilvese söödust korvi. Sihile jõudsid Indrek Kajupanga, Oliver Metsalu ja Erik Keeduse visked.

Ran Pehka teenis järjest neli vabaviset, millest realiseeris kolm. Kajupanga tabamus kaare tagant tõi tabloole külaliste eduseisu 20:16. Veidi vähem kui kahe minutiga saavutasid tallinlased paremuse 14:1!

Teisel perioodil haarasid tehnikaülikooli korvpallurid pärast Kajupanga tabamust ohjad, 22:19. Prentiss Nixon sopsas vastu, ent seejärel eksis USA tagamängija kahel korral. Ilvese 2+1 ja Kajupanga läbimurdekorv suurendasid edu kuuele punktile, 27:21.

Ohtu tunnetanud väljakuperemehed võtsid end kaitses kõvemini kokku, paremini edenes ka rünnak. Matas Jucikas sopsas esimese vabaviske, napsas mööda läinud soorituse järel ründelauapalli ja Kristaps Dārgais tõi kaks punkti.

Keedus eksis kaugviskel, Jānis Antropsi sooritus kaare tagant oli aga täpne, 27:27. Pehka pallikaotus ja Metsalu ründeviga andsid võõrustajatele kergelt kaks rünnakut, mille nad ka realiseerisid. Spurt 10:0 viis ogrelased ette 31:27.

Tanel Soku tabamus andis külalistele vastupanušansi, kuid ogrelaste kaks edukat rünnakut tõid tabloole 38:31. Siis vilistati näiliselt süütus olukorras Ojārs Bērziņšiga kokku põrgates vastasele käega tahtmatult hoobi andnud Ilvesele ebasportlik viga.

Võõrustajad spurtisid ligi nelja minuti jooksul 21:4 ja juhtisid 42:31. Poolajale mindi 44:33.

Külaliste vaatevinklist valusam allajäämise tsükkel järgnes kolmanda perioodi alguses. Spurt 11:0 tähendas juba BK Ogre seljavõitu, millest TalTech/OPTIBET-il polnud hõredat koosseisu arvesse võttes võimalik püsti tõusta.

BK OGRE – TALTECH/OPTIBET 85:69