BC Tarvas tõi korvi alla äsja Ukraina U20 koondisega EM-i A-divisjonis mänginud noormehe

shymanski
Foto: BC Tarvas Facebook

Korvpallimeeskond BC Tarvas kuulutas reedel välja uue hooaja esimese mängija, kelleks on 19-aastane ning 205 cm pikkune tulevikulootus Vitalii Shymanskyi. Ukraina U20 rahvuskoondise eesliinimängija kuulus eelmisel hooajal kodumaa Superliigas BC Ternopil meeskonna ridadesse.

Soovin tänada Tarvase klubi võimaluse eest korvpallurina edasi arenenda ning näidata oma potentsiaali nii Paf Eesti-Läti Ühisliigas kui siinses meistriliigas. Olen kursis, et Eesti korvpall ning siin toimetavad klubid on pidevas arengus ja et siin on väga sõbralikud inimesed. Annan endast parima, et klubi eesmärke täita ning enda oskusi arendada!” kommenteeris Shymanskyi klubi Facebooki lehel. 

Ukraina kõrgliigas kogus Shymanskyi eelmisel hooajal kuni Venemaa poolt alustatud sõjani BC Ternopili eest mängides 18 kohtumisega keskmiselt 4,3 minutit ja 1,4 punkti. 

Hiljutisel U20 A-divisjoni EM-turniiril olid Shymanskyi keskmised näitajad 23,7 minutit, 5,4 punkti, 3,4 lauapalli ja üks resultatiivne söötu. Ukraina jäi aga turniiril viimaseks ning oli üks kolmest U20 koondisest, kes pudenes B-divisjoni. 

Eelmisel suvel U18 koondise särgis esinedes kogus Shymanskyi viies European Challenger kohtumises keskmiselt 10,6 punkti ja 11 lauapalli.