Reklaam sulgub sekundi pärast

BC Kalev/Cramot võõrustav Pärnu Sadam ootab poolehoidjate võimsat kaasaelamist

Pärnu Sadama korvpallurid asuvad kell 17.00 kodusaalis peetavas Paf Eesti – Läti korvpalliliiga veerandfinaalseeria teises matšis takistama revanšijanuliste BC Kalev/Cramo mängijate pealetunge. Avaetteaste Tallinnas võitsid pärnakad 67:60.

Pärnu Sadama fännid. Foto: Aivar Kütt
 

Pärnu Sadama peatreeneri Heiko Rannula sõnul ei taga 67 punkti suure tõenäosusega võitu: “67 punktiga Kalevit kaks korda järjest ei võida, kodus on vaja paremini visata. Meie eelmise mängu viskeprotsendid olid kehvad. Kõik algab kaitsest, lauavõitlusest ja pallikaotuste vältimisest.”

 

Pärnu Sadama koostöö areng hooaja jooksul ja valmidus võidelda ühtse rusikana on loonud võimaluse eduteed sillutada. Asjatundjad on pannud tähele, et meeskond hingab ühes rütmis, toimib mängijatevaheline keemia ehk side.

 

“Eks see on olnud pikk protsess,” sõnas Rannula. “Praegu on palju kaalul ja mängijad saavad aru, et on vaja olla kogu aeg meeskonna eest väljas, mitte mõelda isiklikele asjadele.”

 

Olulist osa võib etendama hakata publik. “Viimasel ajal, kui koroonaviirusest põhjustatud piirangud on ära kadunud, on ka võõrsil peetud mängudes poolehoidjad kaasas käinud. Nad on tekitanud saalis hoopis teistsuguse atmosfääri ja mängijates teistsuguse tunde. Me tegeleme korvpalliga publiku jaoks, tühjade tribüünide ees ei soovi keegi mängida,” lausus Rannula ja avaldas lootust, et väga kaalukas heitlus kutsub spordihalli arvuka poolehoidjate väe.

 

Esimeses vastasseisus Silas Melsonita ja Mārcis Vītolsita mänginud pealinna meeskond vajab hädasti lisajõudu. BC Kalev/Cramo treener Indrek Reinbok ei avanud kaarte, keda saavad teises kohtumises kasutada, kes aga ei saa meeskond aidata.

 

Reinbok ütles Delfile: „Oleme viimastel nädalatel teinud õhtul trenni ühe plaaniga ja siis mängueelsel hommikul ridu üle lugenud ning kiiruga plaani korrigeerinud. Mängule minnes on koosseisus uued muutused ja oleme pidanud jälle plaani muutma. Näiteks teisipäeval ei teadnud me tund aega enne mängu, kas Donovan Jackson saab mängida. Ta oli sel ajal veel arstivisiidil."

 

Rannula lisas intervjuus Delfile, et isegi nelja pikaga mängimine võib konkurentidele kohati eelise anda – kui katteid vahetatakse, võib Pärnu rünnak jääda liialt kaugvisete keskseks. Palju loodetakse tagamängija Alterique Gilberti osale. USA korvpallur viskas esimeses matšis 23 minutiga 17 punkti.

 

„Gilbert oli enne seeria algust kolm päeva haige, ta tuli mängule otse voodist. Oli kahtlus, kas ta üldse jalgu alla saab, aga tuli kohale ja tegi korraliku mängu. Varu on ka teistel, aga ei tasu pilvedesse tõusta, tuleb ikka oma mäng ära mängida,“ sõnas Rannula Delfile.