BC Kalev/Cramo võitis poolfinaalseeria avamängu Pärnu vastu kindlalt

Kalev/Cramo
Foto: BC Kalev/Cramo

Põhiturniiri võiduga otsepääsme Paf Korvpalli Meistriliiga poolfinaali saanud BC Kalev/Cramo alustas kolme võiduni peetavat poolfinaalseeriat Pärnu Sadama vastu võidukalt, alistades kodusaalis vastased 76:52.

Avaveerandi 16:11 võitnud kalevlased lasid Pärnul teisel mänguperioodil visata vaid 6 punkti enda 18 vastu ja poolajaks olid väljakuperemehed ees 34:17. Külalised ei suutnud teisel mänguperioodil suurest vahest enam välja tulla ja seeria esimene võit jäi kindlalt BC Kalev/Cramole. Pärnu poolelt ei teinud vigastuse tõttu kaasa Mihkel Kirves, samuti on rivist väljas Troy Marshall Barnies. 

Kalevi kapten Martin Dorbek sõnas mängujärgses intervjuus, et võistkond ihkab meistritiitli koju tuua. “Olime täna väga näljased. Palju oleneb sellest, kuidas suudame mängu alustada ja kaitses saime täna hästi pidama. Töö ei ole veel tehtud, sest see oli alles esimene mäng. Seeria käib kolme võiduni. Tänane skoor ei näita kogu tõde, sest Pärnu mängis kaitses palju maa-ala.” 

Siim-Markus Post Pärnu poolelt tunnistas, et esimese poolaja ebaõnnestumine otsustas mängu saatuse. “Kui visata poolajaga 17 punkti, siis ei saagi võita. Kaitse tegelikult toimis, aga meie visketabavus oli kehv. Oleme valmis kõik mängu panema, teisipäeval on juba uus mäng.” 

Kalev/Cramo resultatiivseimad olid Kristjan Kitsing, Kregor Hermet ja Ojars Šilins 13 punktiga. Pärnu kasuks viskas Siim-Markus Post 11 punkti, ülejäänud pallurid kahekohalise punktiarvuni ei küündinud. Pärnu tabas väljakult viskeid vaid 28 protsendiga (64-st 18).

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng peetakse teisipäeval Pärnus.

Teise poolfinaalseeria esimene mäng TalTech/Optibeti ja Tartu Ülikool Maks&Mooritsa vahel on kavas pühapäeval. TalTechi spordihoones peetav kohtumine algab kell 17.00.