Baskoniaga on liitumas NBA meistriks tulnud tagamängija

Chris Chiozza
Chris Chiozza — FOTO: Scanpix

Kui eile palkas Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi vallandatud Joan Peñarroya asemele uueks peatreeneriks 66-aastane Duško Ivanović, siis varsti on eestlased saamas ka uut meeskonnakaaslast.

Nimelt kirjutab korvpalliportaal Basketnews.com, et Baskoniaga on liitumas 27-aastane ja 178 cm pikkune ameeriklane Chris Chiozza.

Asier Perez ja Oscar San Martin Noticias de Alavast teatavad, et Baskonia on lähedal lepingu sõlmimisega endise NBA mängumehe Chris Chiozzaga.

Chiozza mängus eelmisel hooajal Hispaania kõrgliigas, kus ta esindas UCAM Murcia meeskonda.

27-aastane tagamängija viskas kaheksas ACB liiga kohtumises Murcia eest keskmiselt 9,9 punkti, võttis 3,5 lauapalli ja andis 5,4 korvisöötu mängu kohta.

Chiozza on varem veetnud neli hooaega NBA-s, kandes Houston Rocketsi, Washington Wizardsi, Brooklyn Netsi ja Golden State Warriorsi särke.

Kusjuures tuli 2022. aastal ta koos Golden State Warriorsiga ka NBA meistriks.

Kokku on Chiozza mänginud NBA-s 91 kohtumist, kogudes keskmiselt 3,3 punkti, 1,3 lauapalli ja 2,4 resultatiivset söötu mängu kohta.

Viimati mängis Chiozza NBA-s hooajal 2021–2022, kui ta sai Warriorsi eest kirja 34 kohtumist, kogudes keskmiselt 2,0 punkti, 1,1 lauapalli ja 1,9 korvisöötu.

Hooajal 2022–2023 mängis Chiozza enne Murciaga liitumist G-liigas Long Island Netsi eest, visates 30 mänguga keskmiselt 12,6 punkti, võttes 5,2 lauapalli ja andes 9,0 resultatiivset söötu mängu kohta. 

Vaata, mis mehega tegu on: