Reklaam sulgub sekundi pärast

BasketNewsi allikate andmetel peaks Fenerbahce uueks peatreeneriks saama Sarunas Jasikevicius

Šarūnas Jasikevičius vihasena
Šarūnas Jasikevičius — FOTO: Scanpix

Korvpalliportaal Basketnews kirjutas täna oma kodulehel, et Euroliiga klubi Istanbuli Fenerbahce on vallandamas oma peatreenerit Dimitrious Itoudist ning veidi hiljem tuli ka ametlik kinnitus sellele.

Itoudis liitus Türgi suurklubiga 2022. aasta suvel ning tegi Fenerbahcega kolme aastase lepingu. Eelmisel hooajal viis Itoudis Türgu klubi küll Euroliiga play-offi, aga seal tuli veerandfinaalis tunnistada Olympiakose paremust. Sel hooajal on Fenerbahce Euroliiga hooaega alustanud kuue võidu ja seitsme kaotusega ning hetkel hoitakse turniiritabelis 11. kohta.

Hiljem andis korvpalliportaal Eurohoops.net teada, et Fenerbahce peab läbirääkimisi Andrea Trincieriga. 

55-aastane Trinchieri peab Eurohoopsi allikate sõnul läbirääkimisi lepingu sõlmimiseks hooaja 2023-2024 lõpuni ja võimalusega pikendada kuni hooaja 2025-26 lõpuni.

Ja veel hiljem tuli teiselt korvpalliportaalilt (Basketnews.com) teade, et hoopis leedukast Sarunas Jasikeviciusest on saamas uus Fenerbahce peatreener. 

Jasikevicius ja Fenerbahce üritavad praegu sõlmida 2,5-aastast lepingut, räägivad allikad BasketNewsile.

"Pole selge, kas mõlemad pooled lõpetavad lepingu õigeks ajaks, et Jasikevicius saaks meeskonda reedeses Euroliiga mängus AS Monaco vastu juba juhendada."

47-aastane leedulane, kes juhendas viimati Barcelonat, lahkus Hispaania klubist pärast hooaega 2022-23.

Jasikevicius liitus Barcelonaga 2020. aastal. Hispaania klubiga võitis ta kaks ACB tiitlit, kaks Hispaania Copa del Rey karikat ja pääses kõigil kolmel Euroliiga hooajal Final Fouri. Varem töötas ta neli hooaega Kaunase Žalgirise peatreenerina, juhtides Leedu klubi 2018. aastal Euroliigas Final Fouri.