Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas korvpalli Meistrite liigas võidutseb järjekordselt Hispaania meeskond?

Hispaania meeskonnad on viimasest viiest Meistrite liiga turniirist võitnud kolm. Kahel viimasel korral tuli meistriks Burgos San Pablo. Selle aasta meister selgub sel nädalavahetusel kui Final Four peetakse Bilbaos.

Reedel kohtuvad esimeses poolfinaalis Hapoel Holon (Iisrael) ja Tenerife Lenovo (Hispaania). Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Riesen Ludwigsburg (Saksmaa) ja Baxi Manresa (Hispaania). Finaal ja kolmanda koha mäng mängitakse pühapäeval.

Paljud korvpallieksperdid on selle aasta favoriidiks välja toonud Tenerife, kes on ainsa meeskonnana võitnud kõik kuus mängu.

Tenerife võitis oma esimese Meistrite liiga tiitli 2017. aastal, 2018 võitis tiitli Ateena AEK ja 2019 Bologna Virtus, kes alistas finaalis Tenerife. Kuigi Kanaari saarte meeskond oli veerandfinaalis raskustes, siis nad alistasid Türgi meeskonna Bursa Tofase kahel korral ainult ühepunktilise eduga. 

Hapoel alistas veerandfinaalis Prantsusmaa meeskonna Strasbourg'i, Riesen Rumeenia tiimi Cluj Napoca ja Manresa teise Hispaania meeskonna Malaga Unicaja. Tenerife on hetkel Hispaania liigas viiendal ja Manresa kuuendal kohal. Iisraeli liigas on Holon neljas ja Riesen Saksa liigas viies. 

Ludwigsburgi meeskond mängis 2018. aastal samuti Final Fouril, kuid jäid siis neljandaks.

Korvpalli Meistrite liiga Final Four mängude otseülekandeid näeb kanalil TV3 Sport Open ja järgmise põlvkonna teleteenuses Go3.

AJAKAVA:

Reede, 6. mai

18.50 Hapoel - Lenovo (TV3 Sport Open, Go3),

21.50 Riesen - Baxi (TV3 Sport Open, Go3).

Pühapäev, 8. mai

17.50 Kolmanda koha mäng (TV3 Sport 3, Go3),

20.50 Finaal (TV3 Sport 3, Go3). 

Mänge kommenteerivad Rauno Pehka ja Tarmo Paju.