“Ausa mängu” auhinna teeninud Lukas Lekavičius: Ma ei karju kohtunike peale, nende töö pole kerge

Lukas Lekavičius palliga
Lukas Lekavičius palliga — FOTO: BC Žalgiris Kaunas Facebook

Leedu korvpalli kõrgliiga hooaeg on saavutanud oma täieliku haripunkti – meistrivõistluste neli paremat meeskonda hakkavad jagama sõrmuseid ja medaleid. Samal ajal kuulutas LKL välja selle hooaja ausa mängu auhinna saaja, kelleks oli Kaunase Žalgirise tagamängija Lukas Lekavičius.

Liiga kohtunikud avaldasid seekord arvamust play-off’is võistlevate korvpallurite kohta ning nende hääletus määras tunnustuse saaja, kelleks oli juba mainitud 29-aastane Lukas Lekavičius, kirjutab zalgiris.lt.

«Võib-olla oli see veidi üllatav, aga ma olen üks neist, kes karjub kohtunike peale harva. See pani mind natuke vähem üllatuma. See on huvitav auhind“, jagas mõtteid Kaunase klubi 181 cm pikkune tagamees.

Mängumehe enda sõnul avaldab ta kohtunikele oma arvamust alles siis, kui on veendunud küsitavates viledes, kuid ka siis jääb mõlema poole suhtlus korrektseks.

“Kui on vile, mis küsimusi tekitab, lähen juurde ja küsin, kindlasti ei hakka ma kohtunike peale karjuma, sest ma kujutan ette, et nende töö pole lihtne. Nemad teevad vigu, nii ka mina. Kui ma juba tulen nendele ligi, siis tegelikult arvan, et mul on õigus. Vahel seletavad kohtunikud kõik ilusti ära, tänan neid ja mängin edasi, kirjeldas Lekavičius oma suhteid Betsafe-LKL kohtunikega.

«Siiski on käes viimane etapp, kõik on korvpallist väsinud, vihasemad ja tahavad kangesti võita. Emotsioone on kindlasti rohkem. Ka kohtunikel on raske töö ees, sest emotsioone jagub “, ütles Žalgirise mängumees lõpetuseks enne eelseisvat finaalseeriast Vilniuse Rytase vastu. 

Žalgiris ja Rytas peavad finaalseeria avakohtumise homme Kaunases (18.50 Go3.tv). Täna alustavad pronksiseeriat Kristian Kullamäe koduklubi ja Jonava (18.50 Go3.tv).