Audentese Spordiklubi U16 vanuseklassi poisid krooniti Euroopa Noorte Korvpalliliiga võitjateks

Audentese Spordiklubi U16 poisid
Audentese Spordiklubi U16 poisid — FOTO: Basket.ee

Audentese Spordiklubi U16 vanuseklassi poisid krooniti EYBL-i (Euroopa Noorte Korvpalliliiga) 2022/23 hooaja võitjateks, kirjutab basket.ee.

Audentese Spordiklubi kokkuvõte:

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Ring Spordihoones EYBL (Euroopa Noorte Korvpalliliiga) Superfinaal. Turniiril osalesid 10 võistkonda.

Audentese Spordiklubi võistkond alustas turniiri võiduga Tšehhi võistkonna BC Vividbooks Pardubice üle seisuga 77:58. Peale esimest poolaega oli seis viigis 30:30 ning pärast kolmandat veerandaega juhtis Audentese Spordiklubi 4 punktiga. Viimane veerandaeg kuulus kindlalt Audentese Spordiklubile.Teises mängus ehk veerandfinaalis tuli vastu kodune rivaal Tartu Ülikool. Audentese Spordiklubi sai kohe alguses paremini minema ja tagasi enam ei vaadanud, tulemuseks 92:69 võit.

Poolfinaalis tuli vastaseks BS Žalgiris, tuntud Euroliiga võistkonna järelkasvu meeskond. Mäng püsis tasavägisena terve kohtumise, kus Žalgirise suurim edu oli 6 punkti ja Audentese suurim edu 8 punkti. Lõpuks oli tablool numbrid 71:66 Audentese Spordiklubi kasuks ja preemiaks pääs finaali.

Finaalivastaseks tuli Audentesele Vilniuse KM Leedust, kellele oli see samuti turniiri neljandaks mänguks. Eelnevalt olid nad alistanud Ukraina võistkonna PUSH 73:70, Riia DSN-i 63:61 ning poolfinaalis Reinar Halliku KK 75:71. Kõik kolm mängu olid punkt-punkti heitlused kuni lõpuni ning tundus, et nad oskavad lõppe enda kasuks pöörata. Finaali alustas paremini Audentese Spordiklubi võites esimese veerandaja 27:20 ning poolaja 44:35. Kolmanda veerandaja algus kuulus Vilnius KM-le. Vastased läksid kiirete korvide järel 47:46 juhtima, kuid edasi neil jaksu polnud. Veerandaja lõpuks oli Audentese eduseis 63:56 ning neljanda veerandi alguses kärises vahe järjest suuremaks, olles vahepeal lausa 23 punkti. Lõppnumbrid 86:72 ning esimest korda liiga ajaloos on Eesti võistkond tulnud U-16 vanuses EYBL-i võitjateks!

Audentese Spordiklubi võistkonnast valiti turniiri All-Star viisikusse Rasmus Olop, turniiri parimaks punktiviskajaks valiti Marten Alles ning turniiri MVP vääriliselt hinnati Kaur Kennerth Tomann.

Superfinaalis oli Audentese Spordiklubi võistkonnale suureks abiks Marten Alles, kes EMV mängudel on tulise rivaali SK Nord/Cramo võistkonna liige. Suur tänu SK Nordile koostöö eest!