Reklaam sulgub sekundi pärast

Audentese Spordigümnaasiumi noormehed lõpetasid legendaarse Cholet Mondiali turniiri Prantsusmaal 12. kohaga

— FOTO: Cholet Mondial Tournament

Audentese Spordigümnaasiumi meeskond osales 29. märtsist kuni 1. aprillini 40. korda toimunud legendaarsel Cholet Mondiali turniiril.

Audentese Spordigümnaasiumi meeskonna peatreeneri Aivar Kuusmaa sõnul oli tegemist mängijate jaoks hea kogemusega turniiriga, kus saadi ülevaade mujal Euroopas toimuvast. „Nelja päeva jooksul viis mängu, millest paar olid head ning paar kohutavad mängud. Aga usun, et poisid said hea kogemuse ja ülevaate mujal Euroopas toimuvast. Turniir ise oli organiseeritud ülihästi. Lisaks mängudele olid kolmepunktivisete võistlus, pealtpanekuvõistlus ning skills challenge, kus me olime päris edukad,“ võttis Kuusmaa turniiri kokku.

Kokkuvõte turniirist

Audentese võistkond kuulus ühte alagruppi IBA Munich ning Chorale Roanne Basketiga. Turniiri avamängus kohtuti sakslaste IBA Munich eakaaslastega, kus tunnistati vastaste 31:57 paremust. Marten Alleselt selles mängus 14 punkti ning Gert Suvi poolt 6 punkti ning 14 lauapalli.

Avapäeva teises kohtumises mindi vastamisi Chorale Roanne Basketiga, kust tuli vastu võtta suureskooriline 44:99 kaotus. Taas oli Audentese noormeeste suurimaks punktitoojaks Marten Alles, kes panustas 17 punkti ning Rasmus Olop lisas 11 punkti.

Turniiri teisel päeval peeti üks mäng, kus kohtuti Tšehhi meeskonna Get Better Academy JH-ga, kelle ridadesse on kuulunud ka tänane Eesti meeste koondislane Artur Konontšuk. Kahjuks pidid Audentese noormehed tunnistama Tšehhi akadeemia 62:51 paremust.

Kolmandal päeval pidas Audentes ühe mängu, kui vastaseks oli D.E.A.C Academy Ungarist. Mängu saatuse otsustas suuresti teine veerandaeg, mille Audentes kaotas 14:24 ning lõppskooriks ungarlaste poolt vaadatuna 56:72.

Legendaarsele turniirile tõmmati joon alla 1. aprillil, kui viimases mängus kohtuti itaallaste Victoria Libertas Pesaroga. Audentese parimad selles mängus olid Rasmus Olop, kes viskas 15 punkti ning Espen Mägi 11 punktiga.

Pealtpaneku, kolmepunktivisete ning skills challenge võistlused

Turniiri raames peeti ka pealtpaneku-, kolmepunktivisete ning skills challenge võistlused. Kõige kõrgemaid ning efektsemaid pealtpanekuid näitas Audentese meeskonna Espen Mägi, kes toob koju võidukarika. Kolmepunktivisete võistlusel saavutas Marten Alles 3. koha ning skills challenge võistluse 2. koha toob Eestisse Meiko Lindeberg.