Anatoli Krikun 75. Palju õnne!

Anatoli Krikun
Anatoli Krikun — FOTO: Andres Putting

24.märts on korvpallipere jaoks taas tähtis päev, märgilist sünnipäeva peab Anatoli Krikun- omaaegne pallivirtuoos saab 75! 

15-aastaselt jõudis tormiliselt meie korvpallikaardile nooruk, kes aitas ühe liidrina kodulinna Tartu koolinoorte spartakiaadi võitjaks, kaks aastat hiljem oli ta juba esindusmeeskonna Tartu Kalevi ja Eesti koondise liige, samas ka NSV Liidu koondise orbiidil, kirjutab basket.ee.

 

Kiire tõus ei peatunud, aasta hiljem tuli Euroopa juunioride meistritiitel Liidu koondise kaptenina ja resultatiivseima mängijana ning veel aasta pärast ka Vana Maailma meistrikuld! See sündis Soome korvpallipubliku ees, kes kohe hoobilt 19-aastase reaktiivi oma lemmikuks kuulutas. Krikuni temperamentne mängustiil oli ka põhjanaabritele väga sümpaatne. Igal juhul teda ei unustatud.

 

Olümpiapronks 1968 ja MM pronks ning universiaadi kuld 1970 Liidu koondise tasemel. Tundlikul mängumehel läks üha tihenevas kõrgkonkurentsis siiski aina keerulisemaks. Kodus oli ta aga ikka tegija. Eesti koondises mängis Kriks (nagu teda hüüti) nr 4 all 11 aasta jooksul 109 mängu, millest võideti 73. Seitsmekordne Eesti meister, viimase tiitli sai ta seejuures 1986 38-aastasena. Samal ajal oli ta juba ametis meie spordikomitees korvpalli-vanemtreenerina.

 

Hiljem on Krikun  pikalt tegutsenud Soomes ja panustanud ka naabrite korvpalli arengusse. Tänasel päeval toimetab ta mõlemal pool lahte, suvel jõuab tihti ka sünnilinna Tartusse ning osaleb erinevates noorte programmides.

 

2001 sai Anatoli Krikun Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi, 2020 valiti ta Eesti korvpalli kuulsuste halli.

 

Eesti Korvpalliliit ja kogu korvpallipere soovib juubilarile omalt poolt jätkuvat indu ja tugevat tervist. Õnnesoovidega liitub ka sport.tv3.ee. Palju õnne!