Ametlik! Kristian Kullamäe sõlmis lepingu Hispaania kõrgliigas mängiva klubiga

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe — FOTO: FIBA.basketball

Hispaania korvpalli kõrgliigas mängiv Bilbao Basketi korvpallimeeskond teatas, et sõlmis lepingu Eesti koondise 24-aastase tagamängija Kristian Kullamäega.

Klubi ja Kullamäe sõlmisid lepingu 2024. aasta suveni - osapoolte kokkuleppel saavad ühe hooaja võrra seda pikendada.

Eelmise hooajal lõpetas eestlase uus koduklubi Hispaania kõrgliigas 12. kohaga. Kokku teeniti 14 võitu ja 20 kaotust. Lisaks jõuti FIBA Meistrite liigas teise ringi ehk 16 parema meeskonna hulka, kus jäädi L-alagrupis Tenerife, Murcia ja Darüssafaka järel neljandaks ja edasi kaheksa parema sekka ei pääsetud.

Kullamäel on Hispaania kõrgliiga kogemus olemas, sest hooajal 2021-22 mängis ta San Pablo Burgose eest rotatsioonimängijana 15 kohtumist.

Eurocupil oli Kullamäe kolmestes protsent lõppenud hooajal 34 ning ta tõi keskmiselt 11 punkti, võttis 3,2 lauapalli ja andis 3,6 korvisöötu kohtumise kohta. Leedu liigas tabas Kristian kolmeseid 41%-lise tabavusega ning viskas keskmiselt 13,0 punkti, võttis 3,0 lauapalli ja andis 3,7 korvisöötu mängu kohta.

Bilbao Basketi kodulehel avaldatud uudises sõnas meeskonna spordidirektor Rafa Pueyo, et Kullamäe puhul on tegemist noore mängijaga, kes on harjunud mängima nii klubis kui rahvuskoondises suuri minuteid. "Kristian Kullamäe on noor mängija, kes olenemata oma vanusest on harjunud mängima suuri minuteid nii klubis kui rahvuskoondises. Ta on mängija keda me otsisime, selline kes suudaks mängida nii mängujuhi kui viskava tagamängija positsioonil ja ma usun, et ta teeb seda hästi. Lisaks tema oskusele skoorida, on ta teinud sammu edasi mängujuhina ning kate kattest mängus, kuid ka kaitses ja füüsiliselt. Me usume, et ta on põnev täiendus meie meeskonna jaoks ning ta jätkab oma arengut ja aitab Bilbao meeskonnal oma eesmärgid saavutada.