Reklaam sulgub sekundi pärast

Ametlik! Korvpalli MM-il säranud Arturs Zagars leidis uue koduklubi

Arturs Zagars
Arturs Zagars — FOTO: Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistlustel särama löönud ja Läti koondisega 5. koha teeninud 23-aastane Arturs Zagars on sõlminud kolmeaastase lepingu Euroliigas mängiva Istanbuli Fenerbahce korvpalliklubiga.

Kuigi andekas lätlane sõlmis lepingu Fenerbahcega, siis tuleval hooajal saab teda mängimas näha Leedu klubi BC Wolvesi eest, kuhu ta laenule saadetakse. 

BasketNewsi andmetel olid enne lepingu sõlmimist Fenerbahcega lätlasest huvitatud ka teised Euroliiga tippmeeskonnad ja isegi mõned NBA klubid olid aktiivselt Zagarsi kohta teavet otsinud.

Zagars viskas hiljuti lõppenud korvpalli MMil keskmiselt 25 minutga 12,4 punkti, võttis 2,6 lauapalli ja andis 7,4 resultatiivset söötu mängu kohta. 

Zagars sai enda nimele ka MM-i ühe mängu resultatiivsete söötude rekordi, kui ta andis kohtumises Leedu vastu 17 korvisöötu

Eelmisel hooajal mängis lätlane samuti Leedus, kui sai Kedainiai Nevezise eest keskmiselt 28 mängumintuiga kirja 15,4 punkti, 3,0 lauapalli, 4,4 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget mängu kohta.