Ametlik! Baskonia vallandas peatreener Joan Penarroya

Maik-Kalev Kotsar ja Joan Peñarroya (paremal)
Maik-Kalev Kotsar ja Joan Peñarroya (paremal) — FOTO: Baskonia Twitter

Eesti korvpallikoondise mängumeeste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia vallandas peatreener Joan Peñarroya.

Kui eelmisel nädalal oli pikalt juttu, et 54-aastane hispaanlane on hundipassi saamas, siis nüüd on asi ametlik. 

Baskonia teenis eile õhtul juba viienda kaotuse järjest (nii kodu- kui ka Euroliigas kokku), kui ACB liiga kohtumises jäädi võõrsil kindlalt 68:85 alla Andorra meeskonnale.

Kotsari ja Raieste koduklubi viimane võit pärineb 15. oktoobrist, kui võõrsil saadi 85:80 võit Basket Zaragoza üle. Peale seda kaotati Euroliigas Müncheni Bayernile ja Kaunase Žalgirisele, koduliigas Malaga Unicajale, Euroliigas Ateena Panathinaikosele ning eile juba mainitud Andorrale.

Basketnews.com kirjutab enda koduleheküljel: “Ei, ei, ei. Ma ei tea midagi,” vastas Penarroya küsimusele tema tuleviku kohta eile peale kohtumist Andorraga. “Ma pole kellegagi midagi rääkinud. Oleme nädal aega olnud esikülgedel ja minult küsitakse pidevalt ühte ja sama küsimust. Ja ma ütlen teile sama: ma ei tea midagi.”

“Nüüd liigume Barcelonasse, et proovida tõsta meeste tuju, kes on nii vaimselt kui ka füüsiliselt muserdatud. Seejärel hakkame teisipäeval valmistuma Euroliiga kohtumiseks Belgradi Partizaniga.” 

Baskonia korvpalliklubi andis täna ametlikult teada, et Joan Peñarroya ei jätka Baskonia juhendajana. 

Baskonia koduleheküljel kirjutatakse: “Klubi tänab peatreenerit tema töö eest kogu klubis veedetud aja jooksul.”

“Baskonia ja Joan Peñarroya lõpetasid 2022. aasta juunist alguse saanud koostöö. Klubi teatas täna treenerile otsusest temaga leping lõpetada ja ta ei juhi enam meeskonda. Peñarroya oli Baskoniat seni juhendanud kokku 83 mängus, millest 39 Euroliigas ja 44 Hispaania kõrgliigas.”

“Baskonia tänab Joan Peñarroyat tehtud töö ja professionaalsuse eest ning soovib talle edu nii tööalaselt kui ka isiklikult.”