AjaIooIine hetk! Pärnu Sadama korvpaIIimeeskond tuIi esmakordseIt Eesti meistriks

Korvpalli Meistriliiga finaalseeria koImandas kohtumises aIistas Pärnu Sadam kodusaaIis 73:60 Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ning tuIi 3:0 seeriavõiduga Eesti meistriks.

Pärnu sai esimese veerandi poole peal mängu palli kenasti liikuma ja seisult 11:6 võttis tartlaste peatreener Nikolas Mazurs aja maha. Tartu tegi kiire 4:0 vahespurdi ja tuli punkti kaugusele. Veerandi lõpus suutis Pärnu korraks seitsmega ette minna, aga esimesele

hingetõmbepausile mindi väljakuperemeeste 23:20 juhtimisel.

Väga võitlusliku ja tasavägise teise veerandaja nelja punktiga (19:15) võita Tartu, mis tähendas, et poolajapausile mindi külalismeeskonna punktilises (39:38) eduseisus.

Kolmas mänguperiood oli samuti finaalseeriale kohaselt tuline. Pärnu õnnestus pisut paremini ja kodusmeeskond rebis enne otsustavat mänguperioodi kahe punktiga ette (18:15).

Murdeliseks sai neljas veerandaeg, kus Tartu jõud rauges ja Pärnu ei jätnud midagi juhuse hooleks. Veenva mänguga võideti täismaja publiku ees mäng lõpuks 13 punktiga Eesti meistritiitli.

Võitjate resultatiivsemad olid otsustavas kohtumises Robert Valge 18, Andris Misters 16, Arturas Valeika ja Artur Konontsuk kumbki 12 punktiga. Kaotajate parimad oIid Emmanuel Wembi 13 ja Braxton Huggins 11 siImaga.

Statistika – vaata SIIT

ENNE KOHTUMIST:

Seeria avamängus oli Pärnu see, kes haaras suure eduseisu – teisel veerandajal juhiti korraks juba 22 punktiga. Tartu võitles end kolmandal veerandil aga mängu tagasi. Mänguerioodi lõpuks juhtis Pärnu 71:66. Otsustaval veerandil jõudsid tartlased ka viigini (76:76), ent lõpuminuteid mängisid kindlamalt ikkagi pärnakad. Kodumeeskond teenis raske võidu 93:88.

Teises mängus Tartus oli olukord aga vastupidine. Tartlased alustasid täismaja ees võimsalt, minnes avaveerandi järel juhtima 28:10.

Teisel veerandajal Tartu eduseis kahanes ning poolajapausile mindi kodumeeskonna juhtimisel 40:28. Kolmanda veerandi lõpuks oli tartlaste edu kahanenud juba 55:50-le.

Neljas veerandaeg kujunes tõeliseks põnevusheitluseks. Kui mängida jäi kaheksa sekundit, tabas Andris Misters kaugviske ja viis Pärnu ette 69:68. Tartu viimasel rünnakul viskas Emmanuel Wembi korvi alt mööda ja võit kuuluski Pärnule. Pärnu ei juhtinud mängu jooksul enne viimast viset mitte kordagi. Usk püsis aga meeskonnal lõpuni ja suvepealinna klubi läks seeriat 2:0 juhtima.