33 punkti visanud Kelvin Robinson vedas Tallinna Kalevi avakohtumises Rapla üle võidule

Tallinna karika võitja Tallinna Kalev
Tallinna karika võitja Tallinna Kalev — FOTO: Basket.ee

PAF Eesti-Läti korvpalliliiga uue hooaja teises kohtumises alistas Tallinna Kalev/SNABB võõrsil 78:72 Avis Utilitas Rapla.

Võitjate eest tegi vägeva esituse Kelvin Robinson, kes viskas 36 mänguminutiga 33 punkti, võttis 14 lauapalli ning andis neli resultatiivset söötu. Erik Keedus toetas Kalevi meeskonda 14 ja Mario Paiste 11 silmaga. Rapla parimatena viskasid Volodymyr Shevchenko 18, Tormi Niits 15 ja Raylon Devon Howard 13 punkti. Kogu statistika nähtav siit.

 

Eilses avakohtumises võttis BC Kalev/Cramo 74:71 võidu Tartu Ülikool Maks & Mooritsa üle.

Valitseva Eesti meistri resultatiivseimad olid Oleksandr Kovliar ning Mihkel Kirves kumbki 16 ja Manny Suarez 15 punktiga. Tartu parimatena viskasid Johnny Vantes Hughes Iii 15, Anatoly Shundel 12, Hendrik Eelmäe ja Robin Kivi kumbki 11 ning Aleksander Tassa 10 silma. 

 

Kokku on kahe naaberriigi ühises liigas taaskord osalemas 16 võistkonda, kuid Rakvere Tarva loobumisega ning Riia Zelli lisandumisega on nüüd Eestist osalemas kaheksa ja Lätist seitse tiimi. Neile lisaks jätkab liigas ka mullune võitja, ukrainlaste BC Prometey. Basket.ee viskas Eesti meeskondadele kiire pilgu peale, et kaardistada peamised muudatused, mis kahe hooaja vahel on tehtud. Tiimid on toodud tähestiku järjekorras.