Reklaam sulgub sekundi pärast

3.-5. jaanuarini toimub Tallinnas traditsiooniline Baltic Sea Basketball Cup

3.- 5. jaanuarini peetakse Tallinnas, Audentese Spordikeskuses 18. korda Baltic Sea Basketball Cup, millest võtavad osa Eesti, Soome, Rootsi ja Läti noormeeste ning neidude U16 ja U18 noortekoondised, kirjutab basket.ee.

Foto: Siim Semiskar

Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juhi Henri Ausmaa sõnul on BSBC näol tegemist väga olulise sündmusega korvpallihooaja kalendris. „Tänavu juba 18. korda toimuva BSBC näol on tegemist üritusega, millega algab noortekoondiste hooaeg ning mis toob kolmeks päevaks Audentesesse kokku Eesti ja lähinaabrite parimad noormängijad. Aastate jooksul on turniiri külastanud rahvusvahelised agendid, tänu kellele nii mõnigi Tallinnas mänginud noormängija on hiljem astunud korvpalli mõistes suurtele lavadele.“

 

Tänastest Eesti koondislastest on BSBC raames jooksnud väljakule näiteks Siim-Sander Vene, Kerr Kriisa, Henri Drell, Kristian Kullamäe, Matthias Tass ning ka tänavu Euroliigas Eesti korvpallifänne rõõmustanud Maik-Kalev Kotsar ning Sander Raieste.

 

Lisaks on traditsioonilise turniiri raames käinud Tallinnas väljakul Lauri Markkanen, Kristaps Porzingis, Janis Strelnieks, vennad Bertansid ja Rihards Lomazs.

 

Baltic Sea Basketball Cup-i piletid on müügil nii päevapiletite kui turniiripassina Piletitaskus.

 

Traditsioonilise Baltic Sea Basketball Cup-i raames korraldab Eesti Korvpalliliit 3. ja 4. jaanuaril treeneritele täiendkoolituse. Seekordne koolitus keskendub noortekoondiste tasandil oodatavale oskuste tasemele, kõrge intensiivsusega treeningu ülesehitusele, treeneri rollile (suhtlus, käitumine, turvaline treeningkeskkond). Lektoritena astuvad üles rahvusvahelised koolitajad Nenad Trunic ja Albena Branzova-Dimitrova ning Toomas Annuk.

 

Täiendkoolitusele registreerimine ning täiendav info on leitav siit.