18-aastane eestlane tuleb Hispaaniast Viimsi ridu täiendama

Stefan Vaaks Eesti U18 koondise särgis
Stefan Vaaks Eesti U18 koondise särgis (paremal) — FOTO: fiba.basketball

KK Viimsi annab enda koduleheküljel teada, et viimased neli aastat on 18-aastane ja 1.91 cm pikkune tagamängija Stefan Vaaks mänginud ja treeninud Hispaanias, Madriidi Estudiantese noortesüsteemis, kuid tuleval hooajal esindab mängumees Viimsi meeskonda.

Balti mere karikaturniiril (BSBC) selle aasta alguses, tõusis Stefan Eesti U18 koondise üheks liidriks, kui kogus kolmes mängus keskmiselt 17 minutiga 8,3 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,3 vaheltlõiget. Äsja lõppenud U18 vanuseklassi Euroopa Meistrivõistluse B-divisjoni turniiril teenis Vaaks mänguaega keskmiselt 26 minutit, millega kogus 15 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,6 korvisöötu.

 

„Pärast nelja aastat Hispaanias, otsustasin tulla koju Eestisse ning mängima just Viimsisse, sest Viimsi on näidanud ennast professionaalsest küljest noorte arendamisel. Samuti sümpatiseerib mulle treenerite tandem. Viimsis on väga head treeningtingimused, mis loodetavasti aitavad mul paremaks korvpalluriks saada,” on Stefan Vaaks keskkonnavahetusega väga rahul.

 

Peatreener Valdo Lips peab eesootaval hooajal panustama eelkõige noortele, kelle jaoks on  suur väljakutse teenida treenerite usaldus ning näidata meistriliiga küpsust.
“Stefan on meie üks paljudest noormängijatest. Eelkõige ootan kõigilt noortelt kogemuste puudumise kompenseerimist töökusega ja kaitses hakkama saamist. Siis tuleb ka mänguaeg, võimalused rünnakul ja kogunevad kogemused. Soovime luua treeneritega noortele hea keskkonna arenguks, et teha võimalikuks järgmine samm korvpalluri karjääris. Tahan, et ka Stefan haaraks sellest võimalusest kinni,” ütleb Valdo Lips.