Kelly Sildaru läheb X-Mängudele ajalugu tegema

TV3 Sport 2 toob selle nädala lõpus otseülekannetes vaatajateni ekstreemspordi tippsündmuse X-Mängud, kus Eesti vigursuusatajal Kelly Sildarul on võimalus murda mitu võistluse rekordit.

Sildaru on Aspenis, Colorados peetaval võistlusel üks kahest naissportlasest, kes võistlustulle minemas kolmel alal, ja tal on vaja ainult üks medal võita, et tõusta X-Mängude kõigi aegade edukaimaks teismeliseks. Olles seni teeninud üheksa medalit, on ta ühe pulga peal ekstreemspordilegendide Shaun White’i ja Nyjah Hustoniga.

Kelly läheb Colorados rennisõidus ja pargisõidus starti tiitlikaitsjana ning olles varasemalt X-Mängudel võitnud viis kuldmedalit, tõstaks kaks võitu ta kuldade arvestuses samuti võistluse ajaloo edukaimaks teismeliseks.

Koguarvestuses on X-Mängude kõigi aegade edukaim sportlane talialadel Mark McMorris, kes viis aasta tagasi oma medalite arvu 20 peale. Võitude osas on parim kolmekordne olümpiavõitja White, kes teeninud X-Mängudel talialadelt 13 kuldmedalit.

Sildaru esimene võistlus on meie aja järgi kavas reedel kell 23 Big Air hüpetes. Naiste rennisõidu võistlus algab ööl vastu laupäeva kell 4 ja pargisõit on kavas laupäevaõhtuses programmis, mis algab kell 20.

Kommentaarid puuduvad