Video: Nädalavahetusel püstitati Eesti rekordeid nii USAs kui Iirimaal

Marleen Mülla
Marleen Mülla — FOTO: Marko Mumm/EKJL

Möödunud nädalavahetus oli Eesti kergejõustiklaste jaoks väga edukas, sest lisaks Eesti talvistel karikavõistlustel püstitatud rekorditele tuli häid tulemusi ka meie sportlastelt välismaal, kirjutab ekjl.ee.

USAs South Dakota ülikoolis tudeeriv Marleen Mülla püstitas reedel 27. jaanuaril uue Eesti rekordi teivashüppes ületades kõrguse 4.43. Minneapolises toimunud Jack Johnson Classic võistlusel teenis ta selle tulemusega esikoha. Enda nimele kuulunud rekordit parandas ta ühe sentimeetriga. Ühtlasi tähistab see tulemus ka U23 Eesti rekordit.

Vaata tulemusi SIIT

 

 

Iirimaal elav Jake Patrick Bagge püstitas pühapäeval, 29. jaanuaril AAI Indoor Games võistlustel uue Eesti siserekordi 800 m jooksus ajaga 1:48.90. Ühtlasi tähistab see aeg ka U23 vanuseklassi Eesti siserekordit. Selle tulemusega ületas ta eelmisest aastast enda nimele kuulunud rekordi 42 sajandikuga.

Vaata tulemusi SIIT

 

 

Tiidrek Nurme osales pühapäeval, 29. jaanuaril Hispaanias Sevilla poolmaratonil ning saavutas 7. koha ajaga 1:02.41. Tegemist on Eesti kõigi aegade teise tulemusega, mis jääb Tiidreku enda nimel olevale Eesti rekordile alla 20 sekundiga.

Sevilla poolmaratoni tulemused

Tiidreku kokkuvõte võistlusest:

Sevilla poolmaratonil 2023 saavutasin ajaga 62.41 seitsmenda koha (ametlikud tulemused). Tegemist on Eesti kõigi aegade teise tulemusega ning minu nimel olevast Eesti rekordist jäi puudu kõigest 20 sekundit. Olin jooksu algusest peale agressiivne ning vedasin oma gruppi ligi 15 km, seejärel võtsid teised grupiliikmed tempo üle. Ilm oli jahedavõitu, kõigest 3 kraadi stardis, mistõttu sain hingamisraskusi tunda. Maantee oli sildade peal jääs, mistõttu esines libedust. Olen tulemusega väga rahul, sest tegemist oli esimese tugeva pingutusega peale kahekuist Keenia treeninglaagrit. See on positiivne sissejuhatus kolme nädala pärast alagavaks Sevilla maratoniks, mis on sellel kevadel üheks peaeesmärgiks. Ülemäära emotsionaalseks ei taha minna, sest maraton on siiski maraton, kuid poolmaratoni näitajad annavad tagasisidet tehtud tööst ning aitavad paremini hinnata eesseisva maratoni konditsiooni. Ma usun, et mul on õigus head tulemust oodata ka maratoni distantsil! Hispaania 1500 m staar Reyes Estévez, kes on ka minu Pekingi olümpiamängude 1500 m jooksu kaaslane, ütles, et 2.08 on jalas!

Pärast isa surma, Mukunga dopinguskandaali ning muid elulisi väljakutseid olen tänulik Jumalale, kes on aidanud kõiksugu väljakutsetega toime tulla. Keenia treeninglaagris ootas mind juba esimesel nädalal viiene grupp mehi, kellega sisuliselt sain terve treeninglaagri koos tehtud. Treenerid Mark ja Harry, mänedžer Charles, mentorid Brad ja Nick, mida teeksin teieta? Lapsed, naine ja kõik Eesti maja Keenias projektilised olid suureks abiks sellel teekonnal. Pere teeb seda ju kõike kaasa. Sponsorid Rand ja Tuulber Grupp, Nike, EKJL, EOK, TÜASK on olnud head partnerid. Aitäh kõigile, aitäh Jumalale! Liigume KOOS edasi!

 

 

USAs Nebraska ülikoolis õppiv Lishanna Ilves püstitas Texas Tech Open võistlustel kaugushüppes uue isikliku rekordi sisetingimustes tulemusega 6.48. Tegemist on Eesti hooaja tippmargiga ning Eesti kõigi aegade viienda tulemusega.

Texas Tech Open tulemused

Lishanna hüpe teises videos: