Reklaam sulgub sekundi pärast

Kergejõustik

toob sinuni Chanz

VALGA OMA OLÜMPIAVÕITJA! Tanel Visnap: unistada tuleb suurelt!

Visnap on kirglik jalgpallifänn ning hoiab pöialt Liverpoolile, mõistagi tänu Ragnar Klavanile

Tanel Visnap täitis kurtide olümpiamängude kaugushüppevõistlustel oma suure unistuse võites võimsa isikliku rekordiga olümpiakulla. "Unista suurelt. Usu endasse - kõik näiliselt utoopilised eesmärgid, mis endale sead, on täiesti tehtavad, kui mõtled korralikult läbi, mida selleks vaja teha on ning oled selle eesmärgi nimel valmis töötama," sõnastas Visnap oma elu motto.

Valgast pärit Visnap alustas kergejõustikuga algklassides. "Gümnaasiumi ajal hakkas motivatsioon kaduma ning ülikooli minnes tekkis viieaastane paus. Kergejõustiku taasleidmine toimus 2017. aasta suve alguses ning tõsisemalt hakkasin spordile pühenduma aasta hiljem," meenutas ta. Põhikoolis oli Visnapi juhendajaks Peeter Tõldsepp, alates põhikooli lõpust Raimond Luts.

"Spordis on minu suurimad eeskujud Erki Nool ja Magnus Kirt, kes on oma töökusega viinud end maailma tippu. Eesti sprint on praegu väga heal tasemel, mis on minu jaoks ka edasiviiv jõud - noored konkurendid annavad mulle väga palju motivatsiooni pingutamiseks, et kuuluda Eesti paremike hulka," tunnustas Visnap tublisid tegijaid.

Enne olümpiamedalli võitmist olid Visnapi parimateks saavutusteks 2021. aasta kurtide maailmameistri tiitel 100 m ja 200 m jooksus, samuti on ta 2022. aasta Eesti sisemeister 200 m jooksus tavasportlaste arvestuses. 

Caxias do Suli lennates luges Visnapi oma põhialadeks 100 m ja 200 m jooksu, lisaks plaanis end proovile panna kaugus- ja kõrgushüppes. "Brasiiliasse tulin kõige suuremate ootustega 100 m jooksus - püstitada uus olümpiarekord. Kahjuks hakkas päev enne 100 m kahte eeljooksu tervis mind alt vedama. Arvatavasti tekkis mul närvidest ülepinge ning laupäevased 100 m eeljooksud kulgesid väga vaevaliselt. Pühapäevase hommikuse poolfinaali ajal oli veidi parem tunne, kuid tundsin, et paari päevaga oli jõud täiesti kadunud ning seda näitas ka pool tundi hiljem toimunud kaugushüppe kvalifikatsioon - kolme katse peale tuli parimaks tulemuseks 6.65, siiski oli mu peamine eesmärk säästa energiat ja sättida sammu eesolevaks finaaliks," rääkis Visnap.

"Kui nüüd tagantjärele mõelda, siis oligi vist parem, et ma 100 m finaali ei pääsenud (puudu jäi 1 sajandik, tulemuseks jäi 10,92) ning peale kaugushüppe kvalifikatsiooni sain rahulikult hotelli minna taastuma. Olen väga õnnelik, et natukengi jõudu tuli tänaseks tagasi, seda tänu minu onust massöörile Taavi Visnapile, kes andis endast kõik, et jalad oleksid kaugushüppe finaaliks võimalikult värsked," vaagis ta.

"Tulemus 7.43 on mulle väga jahmatav - seda seetõttu, et peale Poola MM-i, mis toimus eelmise aasta augusti lõpus, olen mõlema jala sääreluu ümbruses oleva valu tõttu teinud ainult ühe kaugushüppetrenni. Miinimumeesmärk on mul Brasiilias täidetud, saan pingevabamalt keskenduda kõrgushüppe finaalile ning 200 m jooksudele," kommenteeris olümpiavõitja.

Igapäevaselt jälgib Visnap kõige enam jalgpalli Inglismaa Premier League´i ja UEFA Meistrite Liigat. Tema lemmikklubiks on Liverpool FC, kes võitleb kevadel nelja tiitli nimel, jõudes ka UEFA Meistrite Liiga finaali. Mõistagi kuulub Visnapi sümpaatia Liverpoolile eelkõige Ragnar Klavani tõttu. Teised lemmiksportlased on Michael Jordan ja Erki Nool.

Spordi kõrvalt on pidanud Visnap haridusteel lõivu maksma. "Magistritöö ootab tegemist arvutilingivistika erialal, arvatavasti on juhendaja mind nüüdseks tagaotsitavaks kuulutanud. Hetkel pühendun täielikult spordile," tõdes ta.

Kergejõustik

toob sinuni Chanz