toob sinuni Chanz

USAs treenivad Eesti kergejõustiklased püstitasid rekordeid

Marleen Mülla
Marleen Mülla — FOTO: University of South Dakota

Möödunud nädalavahetusel olid USAs õppivad ja treenivad Eesti kergejõustiklased võistlustules oma konverentside meistrivõistlustel, kirjutab ekjl.ee.

South Dakota ülikoolis õppiv Marleen Mülla uuendas taaskord teivashüppe Eesti rekordit. Tulemusega 4.55 võitis ta esikoha ja püstitas nii kooli rekordi kui võistluste rekordi. Oma kolme nädala tagust rekordit parandas ta kolme sentimeetriga. Euroopa hooaja edetabelis tõuseb Mülla selle tulemusega jagama üheksandat kohta.

Mülla koolikaaslane Eerik Haamer saavutas konverentsi meistrivõistlustel teise koha tulemusega 5.18, mis märgib tema hooaja tippmarki.

Kolmas samas koolis õppiv eestlane Ken-Mark Minkovski teenis 200 m jooksus teise koha tulemusega 21.67. 60 m eeljooksus kordas ta oma isiklikku rekordit (6.84) ning finaalis sai seitsmenda koha ajaga 6.87.

Tulemused

Oklahoma ülikooli õpilane Pippi Lotta Enok püstitas 4207 punktiga uue isikliku rekordi viievõistluses ning krooniti Big 12 konverentsi meistriks. Ühtlasi on see Eesti kõigi aegade edetabeli neljas tulemus. Üksikalade tulemused: 8.62 / 1.71 / 6.10 / 11.61 / 2:19.26. Oma eelmist viievõistluse rekordit parandas Enok 158 punktiga.

Enoki koolikaaslane Kristo Simulask võitis kuldmedali meeste seitsmevõistluses uue isikliku rekordiga 5939 punkti. Üksikalade tulemused: 6.82 / 7.17 / 14.48 / 2.03 / 8.29 / 4.73 / 2:45.74. Oma seitsmevõistluse senist rekordit parandas Simulask 137 punktiga.

Tulemused

Pärl Eelma, kes esindab Lamari ülikooli tuli viievõistluses konverentsi meistriks uue isikliku rekordiga 4018 punkti. Oma eelmist rekordit parandas ta 84 punktiga. Üksikalade tulemused: 8.65 / 1.71 / 10.29 / 5.92 / 2:22.18. Kuid sellega veel tema tööpäev ei lõppenud. Eelma võitis teise koha kaugushüppes tulemusega 5.82 ning osales 60 m tõkkejooksus, kust pääses ajaga 8.72 edasi täna toimuvasse finaali.

Tulemused

Georgia ülikoolis tudeeriv Johannes Erm tuli seitsmevõistluses teiseks tulemusega 5935 punkti. Üksikalade tulemused: 7.03 / 7.34 / 14.79 / 1.92 / 8.35 / 4.95 / 2:40.45.

Tulemused

Lilian Turban, kes õpib Hawaii ülikoolis osales konverentsi meistrivõistlustel nädal varem ning võitis kõrgushüppes esikoha tulemusega 1.82.

Tulemused

Ohio ülikooli õpilane Kevin Sakson uuendas kuulitõukes oma isiklikku siserekordit ning saavutas tulemusega 18.98 neljanda koha.

Tulemused

Alates jaanuarist Illinois ülikoolis õppiv Viktor Morozov tuli kolmikhüppes tulemusega 15.56 kuuendaks.

Tulemused

Nebraska ülikoolis tudeeriv Johanna Ilves kordas 60 m tõkkejooksus oma isiklikku rekordit ning tulemus 8.47 andis talle 12. koha. Samas koolis õppival kaugushüppaja Lishanna Ilvesel ei õnnestunud kahjuks kolme katsega tulemust kirja saada.

Tulemused

Järgmisena asuvad meie sportlased Ameerikas võistlustulle NCAA meistrivõistlustel, mis toimuvad 10.-11. märtsil.