toob sinuni Chanz

Tanel Visnap võitis EM-il kaugushüppes hõbemedali

Tanel Visnap vasakul
Tanel Visnap vasakul — FOTO: Paralympic.ee

Poolas, Szczecinis jätkuval kurtide kergejõustiku EM-il võitis Tanel Visnap kaugushüppes hõbemedali, kirjutab paralympic.ee.

Visnap sai kaugushüppes kirja tulemuse 7.17 (+0,0), mis andis kokkuvõttes hõbedamedali. Kuldmedali võitis ukrainlane Yaroslav Vodopianov tulemusega 7.43 m ja pronksi slovakk Rastislav Jelinek 6.94 m.'

Tanel Visnapi hinnangul polnud tal parim hüppepäev. "Jooksu rütm oli kindlasti parem kui Eesti meistrivõistlustel, kus hüppasin 7.42. Paraku ei olnud viimane samm ja tõuge kõige parem. Sinna jäid need mõnikümmend sentimeetrit. Samas on seljataga pikad võistluspäevad, mis kindlasti jätsid oma jälje," sõnas medalivõitja.

Inessa Halliste lõpetas 200 m jooksu ajaga 27,82 ega pääsenud finaali ning sai 12. koha. Samuti osales ta kaugushüppes, kus parimaks katseks märgiti 4,86 m (+0,3) ja tulemuseks 8. koht. Kuldmedali võitis sloveenlanna Leja Glojnaric 5,73 m ja hõbeda ukrainlanna Kateryna Potapenko 5,54 m.

Halliste kommentaar võistlusele: "Järgmine kord läheb ehk paremini. Võtan nüüd oma kannaprobleemid ette, üritan tervise kiiremas korras korda ja ennast tagasi joonele saada. Kahju on muidugi kaugushüppest, kus proovikatse oli midagi enamat kui võistluskatsed," tõdes ta.

Rinat Raisp läbis 400 m tõkkejooksu ajaga 60,98 ja saavutas viienda koha, ühtlasi püstitas ta sellega isikliku rekordi. Kuldmedali võitis ukrainlane Serhii Kompaniiets tulemusega 55,19 ja hõbeda sai soomlane Santeri Tanner tagajärjega 56,18.
Reedel ootavad Eesti sportlasi viimased stardid - Tanel Visnap osaleb meeste 200 m jooksus ning Marja-Liisa Landar naiste kõrgushüppes.

Eesti kurtide kergejõustikukoondis naaseb Tallinna Lennart Meri lennujaama laupäeval kell 13.50.