Sise-EMi 2. päev | Võro kordas poolfinaalis Eesti rekordit

Õilme Võro
Õilme Võro — FOTO: Marko Mumm/EKJL

Euroopa sisemeistrivõistluste teisel päeval rõõmustas heade etteastetega Eesti kergejõustikufänne sprinter Õilme Võro, kirjutab ekjl.ee.

Võro tuli hommikul starti 60 m kolmandas eeljooksus, kus ta püstitas uue isikliku rekordi 7.31 ning pääses enda jooksust kolmanda ajaga edasi õhtusesse poolfinaali.

Poolfinaalis õnnestus Võrol oma rekordit veelgi parandada ning ta kordas ajaga 7.29 Ksenija Balta nimele kuuluvat Eesti rekordit. Enda poolfinaalis andis see aeg kolmanda koha ning kokkuvõttes 12. koha. Finaalist jäi puudu viis sajandikku.

60 m jooksu Euroopa meistriks krooniti šveitslanna Mujinga Kambundji, kes kordas võistluste rekordit ajaga 7.00. Talle järgnesid poolatar Eva Swoboda ajaga 7.09 ja inglanna Daryll Neita ajaga 7.12.

Naiste viievõistluses sündis uus maailmarekord, kui võitjaks krooniti Nafissatou Thiam (Belgia) 5055 punktiga. Ka teiseks tulnud poolatar Adrianna Sulek ületas ühe punktiga varasema maailmarekordi kogudes 5014 punkti. Kolmandaks tuli Noor Vidts (Belgia) 4823 punktiga.

Meeste kuulitõuke võitis Euroopa hooaja tippmargiga 22.06 Zane Weir (Itaalia). Teine oli Tomaš Stanek (Tšehhi) tulemusega 21.90 ning kolmas oli Roman Kokoshko (Ukraina) tulemusega 21.84.

Naiste 3000 m distantsil läks kaksikvõit Saksamaale – Hanna Klein sai kirja aja 8:35.87 ning talle järgnes Konstanze Klosterhalfen ajaga 8:36.50. Kolmandaks tuli Melissa Courtney-Bryant (Suurbritannia) ajaga 8:41.19.

Meeste kolmikhüpet domineeris võimsalt portugallane Pedro Pichardo, kes püstitas maailma hooaja tippmargi tulemusega 17.60 ning edestas teist kohta enam kui meetriga. Hõbemedali teenis kreeklane Nikolaos Andrikopoulos tulemusega 16.58 ning sentrimeetriga kaotas talle sakslane Max Hess.

Meeste 1500 m jooksu võitis uue võistluste rekordiga 3:33.95 norrakas Jakob Ingebrigtsen. Talle järgnesid britt Neil Gourley ajaga 3:34.24 ja prantslane Azeddine Habz ajaga 3:35.39.

Naiste kuulitõukes tuli Euroopa meistriks Portugali esindaja Auriol Dongmo tulemusega 19.76, mis märgib ka uut Euroopa hooaja tippmarki. Hõbemedali sai kaela Sara Gambetta (Saksamaa) tulemusega 18.83 ning pronksmedali teenis Fanny Roos (Rootsi) tulemusega 18.42.