toob sinuni Chanz

Sise-EM-i 4. päev | Lillemets võitis pronksmedali!

Risto Lillemets vasakul
Risto Lillemets vasakul — FOTO: Scanpix

Täna lõppenud Euroopa sisemeistrivõistlustel tegi suurepärase võistluse Risto Lillemets, kes võitis seitsmevõistluses pronksmedali, kirjutab ekjl.ee.

Risto Lillemets alustas seitsmevõistluse teist päeva kuuendalt kohalt. 60 m tõkkejooksus sai ta kirja aja 8.05. Teivashüppes kordas Lillemets oma isiklikku rekordit ning ületas kõrguse 5.10. See tähendas, et enne viimast ala hoidis ta neljandat kohta. 1000 m jooksu läbis Lillemets ajaga 2:39.50 ning kogus seitsme alaga 6079 punkti, mis andis kokkuvõttes kolmanda koha!

Euroopa meistriks krooniti prantslane Kevin Mayer 6348 punktiga ning hõbemedali teenis talle kõva lahingu pakkunud norrakas Sander Skotheim 6318 punktiga.

Hans-Christian Hausenberg alustas teist päeva neljandalt kohalt, kuid eile õhtul segama hakanud Achilleuse vigastus ei olnud tänaseks taandunud. 60 m tõkkejooksu suutis ta sellegi poolest läbida korraliku ajaga – 8.00. Teivashüppes kahjuks vigastus segas nii palju, et tulemust ei õnnestunud tal kirja saada. Hausenberg otsustas siiski ka 1000 m jooksus starti tulla ning võistluse lõpuni teha. Viimase ala ajaks märgiti 3:06.57 ning kokkuvõttes 4992 punktiga 10. koht.

Mitmevõistlejad peale viimast ala
Mitmevõistlejad peale viimast ala — FOTO: Scanpix

Meeste kaugushüppe võitjaks tuli suurfavoriit Miltiadis Tentoglou (Kreeka) tulemusega 8.30. Hõbemedali teenis Thobias Montler (Rootsi) tulemusega 8.19 ning pronksi sai kaela Gabriel Bitan (Rumeenia) täpselt kaheksa meetriga.

Naiste kõrgushüppe võitis samuti favoriit Yaroslava Mahuchikh (Ukraina), kes ületas kõrguse 1.98. Teiseks tuli Britt Weerman (Holland) tulemusega 1.96 ning kolmas oli Kateryna Tabashnyk (Ukraina) tulemusega 1.94.

Meeste kõrgushüppes krooniti Euroopa meistriks Douwe Amels (Holland) tulemusega 2.31. Hõbeda ja pronksi jagasid ära Andrii Protsenko (Ukraina) ja Thomas Carmoy (Belgia), kes mõlemad ületasid kõrguse 2.29.

Meeste 4×400 m teatejooksu võitis Belgia teatenelik ajaga 3:05.83. Teine oli Prantsusmaa võistkond ajaga 3:06.52 ning kolmas oli Holland ajaga 3:06.59.

Naiste 4×400 m teatejooksu võitjaks tuli Hollandi võistkond uue võistluste rekordiga 3:25.66. Neile järgnesid Itaalia ajaga 3:28.61 ja Poola ajaga 3:29.31.

Meeste teivashüppes teenis kuldmedali norrakas Sondre Guttormsen tulemusega 5.80. Täpselt sama tulemusega jäid hõbemedalit jagama kreeklane Emmanouil Karalik ja poolakas Piotr Lisek.

Naiste kaugushüppe võitjaks tuli uue maailma hooaja tippmargiga 7.00 Jazmin Sawyers (Suurbritannia). Teise koha sai Larissa Iapichino (Itaalia) tulemusega 6.97 ning kolmas oli Ivana Vuleta (Serbia) tulemusega 6.91.

Meeste 3000 m jooksus võitis oma teise kuldmedali nendelt võistlustelt norrakas Jakob Ingebrigtsen, kes läbis distantsi ajaga 7:40.32. Talle järgnesid hispaanlane Adel Mechaal ajaga 7:41.75 ning serblane Elzan Bibic ajaga 7:44.03.

Meeste 800 m jooksus läks võitja väljaselgitamiseks vaja fotofinišit. Võitjaks kuulutati Hispaania jooksja Adrian Ben ajaga 1:47.34. Sama ajaga teenis hõbemedali prantslane Benjamin Robert. Kolmandaks tuli belglane Eliott Crestan ajaga 1:47.65.

Naiste 800 m jooksu võitis Keely Hodgkinson (Suurbritannia) ajaga 1:58.66. Teiseks tuli Anita Horvat (Sloveenia) ajaga 2:00.54 ning kolmas oli Agnes Raharolahy (Prantsusmaa) ajaga 2:00.85.

Naiste 60 m tõkkesprindi kuldmedal läks Soome Reetta Hurskele, kes sai kirja aja 7.79. Hõbemedali sai kaela hollandlanna Nadine Visser tulemusega 7.84 ning pronksi sai šveitslanna Ditaji Kambundji tulemusega 7.91.

Meeste 60 m tõkkesprindi Euroopa meistriks krooniti šveitslane Jason Joseph ajaga 7.41. Talle järgnesid poolakas Jakub Szymanski ajaga 7.56 ning prantslane Just Kwaou-Mathey ajaga 7.59.