Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Rekorditesadu: Monaco Teemantliiga etapil sündis mitu tipptulemust, ka uus maailmarekord!

Pikalt oma hooaja avapauku ootama pidanud kergejõustiku Teemantliiga sai tipptulemustest pungil alguse. Muu hulgas sündis meeste 5000 meetri jooksus uus maailmarekord! Joshua Cheptegei rääkis juba enne võistlust tõsisest plaanist rünnata alates 2004. aastast Etioopia jooksukuulsusele Kenenisa Bekelele kuulunud rekordit 12.37,35 ja selle ületamisega sai 23-aastane ugandalane lõpuks hakkama mängleva kergusega - uueks maailmarekordiks fikseeriti aeg 12.35,36. Enne Cheptegei suurt jooksu oli Stade Louis II staadionil sündinud juba ka üks uus Euroopa rekord, kui Norra jooksutalent Jakob Ingebrigtsen lõpetas meeste 1500 meetri distantsi keenialase Timothy Cheruiyoti järel teise kohaga ning ajaga 3.28,68. Eelnev rekord 3.28,81 kuulus aastast 2013 Mo Farah' nimele. Põneva võistlusõhtu eelviimasel alal püstitas Faith Kipyegon uue Aafrika ja Teemantliiga rekordi naiste 1000 meetri jooksus. 1500 meetri jooksu olümpiavõitja jõudis harvajoostaval distantsil finišisse ajaga 2.29,15, millest läbi aegade kiiremini jooksnud vaid Svetlana Masterkova 1996. aastal (2.28,98). Järjekordse hiilgava esituse pakkus kergejõustikusõpradele ka Norra 400 meetri tõkkejooksu äss Karsten Warholm, kes murdis ajaga 47,10 alates 1992. aastast püsinud võistluste rekordi. Sellest ajast on läbi aegade kiiremini suutnud joosta vaid kuus meest. 400 meetri tõkkejooksus finišeeris viie võistleja konkurentsis kolmanda kohaga Eesti rekordimees Rasmus Mägi, kes sai oma uueks hooaja tippmargiks kirja aja 49,23. Samuti sündis uus võistluste rekord naiste 5000 meetri jooksus, mille võitis maailmameister Hellen Obiri ajaga 14.22,12. Teemantliiga järgmine etapp on kavas 23. augustil Stockholmis ning see on kell 17 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport ja veebis Go3 vahendusel.