Reklaam sulgub sekundi pärast

 Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president: “Kergejõustiku aladel agressorriigi sportlased Pariisi olümpiamängudel ei osale”

Sebastian Coe
Sebastian Coe — FOTO: Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee ehk ROK andis eile lõunal teada, et agressorriigi sportlased on lubatud olümpiamängudele Pariisis võistlema.

Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president Sebastian Coe võttis sellepeale kohe sõna ning ütles, et olümpiamängudel te võite neid näha, aga mitte kergejõustiku aladel.

"Meil on kindel seisukoht ja seda ei muudeta ning ma arvan, et on õige, et rahvusvahelised alaliidud langetavad hinnanguid, mis on nende arvates nende spordiala parimates huvides ja seda on meie nõukogu juba teinud." Lisas Coe.

"Meie seisukoht on väljakujunenud. Oleme otsustanud, et seal ei ole täisväärtuslikke või isegi neutraalse staatusega sportlasi." Lõpetas Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president.

Hetkel on Pariisi olümpianormid täidetud 12 Venemaa ja kuuel Valgevene sportlasel, kelle esinumbriteks on medalipretendentid kõrgushüppajad Marija Lasitskene ja Danil Lõssenko ning teivashüppaja Anželika Sidirova.