Reklaam sulgub sekundi pärast

Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Nädalavahetusel selguvad talvised kergejõustiku Eesti meistrid

Rahvusvahelist mitmevõistlust juhib avapäeva järel Skotheim, teisel kohal Hausenberg
Rahvusvahelist mitmevõistlust juhib avapäeva järel Skotheim, teisel kohal Hausenberg — FOTO: Marko Mumm/EKJL

Talvised kergejõustiku Eesti meistrivõistlused toimuvad 17.-18. veebruaril 2024 Lasnamäe Kergejõustikuhallis, kus võtavad mõõtu mitmed meie tipptegijad. Kodused meistrivõistlused on viimane võimalus täita Glasgow sisemaailmameistrivõistluste normatiive ning teenida reitingupunkte, et edetabeli alusel MM-ile pääseda.

Naiste 60 m jooksus tuleb starti Eesti esisprinter Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi), kelle hooaja parim tulemus 7.31 jääb vaid kahe sajandikuga alla tema ja Ksenija Balta nimel olevale Eesti rekordile. Lisaks saame kaasa elada Ann Marii Kivikasele (Pärnu SK Altius), kes on oma isikliku rekordi viinud 7.46-ni. Mõlemad naised on stardis ka 200 m distantsil.

Meeste 60 m jooksus teevad kaasa Henri Sai (Pärnu SK Altius), Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport), Lukas Lessel (TÜASK) ja noorte vanuseklassides häid tulemusi näidanud Andreas Kase (KJK Järvala), Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe) ning Raiko Kahr (Audentese SK). Kõiki neid näeme ka 200 m jooksu stardis.

Naiste 60 m tõkkejooksus lähevad esimest korda sel hooajal vastamisi Kreete Verlin (SK Fortis) ja Diana Suumann (TÜASK). Verlini hooaja tippmark on 8.25 ning Suumannil 8.26. Meeste 60 m tõkkejooksus soovib hooaja tippmarki parandada Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev).

Naiste kõrgushüppes teeb hooaja esimese võistluse kodumaal Elisabeth Pihela (TÜASK), kes möödunud nädalal püstitas USAs toimunud Millrose Gamesil hooaja tippmargi tulemusega 1.86. Pihelale soovib konkurentsi pakkuda Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev), kes on sel hooajal ületanud kõrguse 1.81.

Sisemaailmameistrivõistlusteks valmistuv mitmevõistleja Johannes Erm (SK Leksi 44) tuleb vormi testima 60 m ja 200 m jooksus ning teivashüppes.

Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) on eeldatav favoriit meeste kaugushüppes ning teeb kaasa ka teivashüppes.

Meeste teivashüppe medalite eest hakkavad võistlema ka Robert Kompus (SK Elite Sport), Andreas Trumm (TÜASK) ja Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport).

Naiste kaugushüppes on favoriit Liisa-Maria Lusti (TÜASK), kes on sel hooajal stabiilselt pikki hüppeid näidanud.

Meeste 1500 m distantsil hakkavad medalite eest heitlema Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev), Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ja Deniss Šalkauskas (Sparta SS). Kivistik ja Šalkauskas tulevad starti ka 3000 m jooksus.

Naiste 1500 m ja 3000 m distantsidel on parima isikliku rekordiga stardis Helen Bell (Sparta SS).

Võistluste algus laupäeval, 17. veebruaril kell 15:00 ja pühapäeval, 18. veebruaril kell 13:00.

Kergejõustik

toob sinuni Chanz