Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Murdmaajooksu karikavõitjateks tulid Arro ja Latsepov, parim klubi SK Elite Sport

— FOTO: Merlyn Lipp/EKJL

Laupäeval, 12. oktoobril selgusid Jõulumäel Eesti karikavõitjad murdmaajooksus.

Meeste 10 km põhidistantsi võitis Leonid Latsepov (Sparta SS), kes läbis raja ajaga 32:27. Teiseks tuli Morten Siht (Viljandi VAK Staier) ajaga 33:09 ning kolmanda koha sai Oliver Annus (Sparta SS) ajaga 33:55.

Kuu aja tagusest Tallinna maratonist ning nädala tagusest Tartu poolmaratonist taastunud Latsepov jäi jooksuga rahule. “Jooks läks peaaegu plaani järgi. Oleksin tahtnud natuke rahulikumalt alustada, aga noor ja kiire Morten Siht pani kohe kiire tempo peale, sellepärast tuli mul kaasa minna. Nüüd on kaks nädalat aega valmistuda Balti krossiks ja loodan, et vorm paraneb. Praegu on natuke vähe trenne tehtud, sest pidin peale Tallinna maratoni kuu aega taastuma ja puhkama,” sõnas ta peale jooksu.

Naiste 6 km distantsi kiireim oli Liis-Grete Arro (SK WellRun), kelle võiduaeg oli 22:30. Talle järgnesid Tuuli Tomingas (Viljandi VAK Staier) ajaga 24:04 ja Maria Veskla (Sparta SS) ajaga 25:41.

Lisaks põhidistantsidele olid sel korral kõikidel vanuseklassidel kavas ka lühemad poolekilomeetrised distantsid, mis pakkusid palju põnevust. Meestest oli kiireim Rasmus Mägi (TÜASK), kes tuli karikavõitjaks ajaga 1:07. Teiseks tuli Enari Tõnström (TÜASK) ajaga 1:10 ning tihedas konkurentsis sai kolmanda koha Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe) ajaga 1:11.

Naiste 0,5 km võitjaks tuli Marielle Kleemeier (Audentese SK) ajaga 1:20. Teiseks tuli Liisa-Maria Lusti (TÜASK) ajaga 1:22 ning kolmanda koha sai Marit Hiiemaa (Rakvere KJK ViKe) ajaga 1:23.

Parima klubi karika viis koju SK Elite Sport (407 punkti). Klubide arvestuses sai teise koha Sparta SS (392 punkti) ning kolmanda koha karika sai TÜASK (359 punkti).

Vanuseklasside karikavõitjad:

M U20 6 km – Sten Sihver (TÜASK)
M U20 0,5 km – Erki Ütsmüts (Rapla JK)
N U20 4 km – Alexandra Schipai (21CC)
N U20 0,5 km – Viola Hambidge (Pärnu SK Altius)
P U18 4 km – Hendrik Hang (Rakvere KJK ViKe)
P U18 0,5 km – Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe)
T U18 3 km – Hanka Mühlberg (individuaalvõistleja)
T U18 0,5 km – Mia Mireia Uusorg (TSA)
P U16 2 km – Henri Näppi (SK Lindon)
P U16 0,5 km – Kevin Köster (SK Lindon)
T U16 2 km – Erika Udras (Võru KJK Lõunalõvi)
T U16 0,5 km – Mette Marii Estorn (SK Lindon)
P U14 1 km – Andreas Grossmann (Audentese SK)
P U14 0,5 km – Aleksei Kononov (Tallinna SS Kalev)
T U14 1 km – Marit Tarm (Sparta SS)
T U14 0,5 km – Keidy Pindma (Valga SK Maret-Sport)

KÕIK TULEMUSED | KLUBIDE PUNKTID

Vanuseklasside parimaid ootavad 26. oktoobril ees murdmaajooksu Balti võistkondlikud meistrivõistlused Leedus.