Reklaam sulgub sekundi pärast

Kergejõustik

toob sinuni Chanz

McLaughlin-Levrone ja Duplantis valiti aasta kergejõustiklasteks

Maailma Kergejõustikuliit kuulutas eile õhtul välja aasta kergejõustiklased, kelleks valiti maailmameistrid ja maailmarekordite purustajad Sydney McLaughlin-Levrone ja Armand Duplantis, kirjutab ekjl.ee.

Foto: Philippe Fitte/World Athletics

Tõusva Tähe kategooria võitjateks tulid Serbia odaviskaja Adriana Vilagos ja USA sprinter Erriyon Knighton.

McLaughlin-Levrone ja Duplantis võitsid Tõusva Tähe auhinna neli aastat tagasi. Sellel aastal suutsid nad mõlemal oma ala maailmarekordit parandada rohkem kui ühel korral, mis päädisid rekordi püstitamisega Maailmameistrivõistlustel Oregonis.

McLauglin-Levrone tuli 400 m tõkkejooksus maailmameistriks ajaga 50.68, mis oli ühtlasi tema esimene tiitlivõistluste medal. Lisaks sellele aitas ta USA teatenaiskonnal kuldmedalid võita 4×400 m teatejooksus.

Duplantis, kes kuulutati Tallinnas toimunud auhinnagalal ka Euroopa parimaks kergejõustiklaseks, püstitas sellel aastal teivashüppes kolm maailmarekordit, tuli maailmameistriks nii sise- kui välitingimustes, krooniti Euroopa meistriks, võitis 19-st võistlusest 18 ning hüppas kuus meetrit või enam 23 korda. Äsja 23-aastaseks saanud Duplantis on kuus meetrit ületanud nüüd rohkem kordi, kui ükski teine teivashüppaja maailma ajaloos.

Pikemat uudist ja kõiki auhinnavõitjaid saab vaadata Maailma Kergejõustikuliidu kodulehel

Kergejõustik

toob sinuni Chanz