Maasik ja Latsepov osalesid murdmaajooksu maailmameistrivõistlustel

Laura Maasik ja Leonid Latsepov
Laura Maasik ja Leonid Latsepov — FOTO: Erakogu (ekjl.ee)

Täna, 18. veebruaril toimusid Austraalias Bathurstis murdmaajooksu maailmameistrivõistlused, kus osalesid ka Eesti pikamaajooksjad Laura Maasik ja Leonid Latsepov, kirjutab ekjl.ee.

Naiste 10 km distantsil saavutas Laura Maasik 60. koha ajaga 39:33. Maailmameistriks tuli Keenia esindaja Beatrice Chebet (33:48), teise koha sai Etioopia esindaja Tsigie Gebreselama (33:56) ning kolmas oli keenialanna Agnes Jebet Ngetich (34:00). Kokku lõpetas distantsi 84 naist.

Maasik sõnas peale jooksu, et tegemist oli väga raske rajaga, mille muutis veel keerukamaks kuum ilm. Stardis näitas termomeeter varjus lausa 36 soojakraadi. Hoolimata sellest, suutis ta siiski oma jooksu teha ning rõõmustas selle üle, et mitmed naised, kellele ta suvel staadionil veel kaotanud oleks jäid nüüd seljataha.

Naiste jooksu tulemused

Meeste 10 km distantsil sai Leonid Latsepov 70. koha ajaga 33:36. Kulla teenis Uganda jooksja Jacob Kiplimo (29:17), teine oli Etioopia jooksja Berihu Aregawi (29:26) ning kolmas oli Uganda jooksja Joshua Cheptegei (29:37). Kokku finišeeris 109 meest.

Võrreldes naiste jooksuga võttis ilm meeste distantsiks hoopis teised pöörded. Oodata oli suurt tormi ning seetõttu toodi meeste võistlus 20 minutit varasemaks. Jooksu ajal puhus väga tugev tuul, mis lennutas tolmu ja liiva üles. Latsepov hindas enda tulemuse keskmiseks, mis peegeldab täielikult tema hetkeseisu. Jalad töötasid hästi, kuid hingata oli raske. Jooks möödus ühtlases rütmis ning lõpus õnnestus mõned kohad ettepoole tõusta.