Karmen Bruus: süüdistused minu treeneri vastu on mulle arusaamatud

Karmen Bruus
Karmen Bruus — FOTO: Scanpix

Kõrgushüppaja Karmen Bruusi treenerile Mehis Virule määrati täna, 15. veebruaril kergejõustikus tähtajatu tegutsemiskeeld. Loe pikemalt siit

18-aastane Eesti kõrgushüppaja ei mõista süüdistusi oma treeneri Mehis Viru suhtes.

Karmen Bruusi täispikk avaldus:

“Mul on seljataga edukas, aga psühholoogiliselt raske aasta spordis. Süüdistused minu treeneri vastu on olnud mulle arusaamatud, kuna minu treenerid Kersti ja Mehis Viru on minu suhtes alati olnud lugupidavad ja toetavad ning hoolitsenud minu heaolu eest nii treeningutel kui ka võistlustel. Just tänu neile saavutasin eelmisel aastal enda jaoks väga olulised tulemused tiitlivõistlustel. Samal määral toetust ei ole ma tundnud EKJL-ilt.

Seda enam on šokeeriv lugeda, et Mehis Viru on tunnistatud süüdi treenerite eetikakoodeksi rikkumises. Mulle jääb arusaamatuks, miks on uurimiskomisjon pidanud antud kaasuses olulisemaks kellegi kolmanda arvamust ega ole võtnud arvesse minu ja minu vanemate seisukohti. Minu arvates on see otsus väga ebaõiglane ja ülekohtune.

Olgugi et kogu protsess on tugevalt mõjutanud minu ettevalmistust selleks aastaks, püüan siiski ka sel hooajal oma treenerite, vanemate, sponsorite ja Eesti rahva toel edukalt võistlustel osaleda.”