Reklaam sulgub sekundi pärast

Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Jõhvi Kergejõustikuõhtul on kohal kettaheiteässad

Kristjan Ceh
Kristjan Ceh — FOTO: Scanpix

Kuu aja pärast, 16. juunil, toimub Heino Lipu staadionil kõrgetasemeline rahvusvaheline Jõhvi kergejõustikuõhtu, kus osalevad Eesti paremate kergejõustiklaste kõrval mitmed maailma tippatleedid. Meeste kettaheites astuvad Jõhvi publiku ees võitlustulle valitsev maailmameister ja Teemantliiga liider Kristjan Čeh Sloveeniast ning olümpiavõitja Daniel Stahl Rootsist.

Enam kui kümneaastase pausi järel on Eesti saanud taas õiguse korraldada Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu pronks korraldustasemega (World Athletics Bronze label) staadionivõistlust, kirjutab ekjl.ee.

16. juunil 2023 toimub esmakordselt ülemaailmse kontinentaalsarja (World Athletics Continental Tour) raames rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus Ida-Virumaal Jõhvis, Heino Lipu staadionil.

Jõhvis toimuv kõrge kategooriaga kergejõustikuõhtu on arvatud Euroopa TOP 50 võistluse hulka, millel osalemine tähendab sportlastele kõrgemaid reitingupunkte pääsuks rahvusvahelistele tiitlivõistlustele. Sama korraldustasemega kergejõustikuvõistlused toimuvad Eesti lähiriikidest ka Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis.

2019. aastast muutus Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (World Athletics – WA) ülemaailmne võistlussüsteem. Pääsu olümpiamängudele ja maailmameistrivõistlustele tagab normitäitmise kõrval kõrge koht ülemaailmses reitingutabelis. WA võistlussüsteemis jaotakse võistlused erinevateks tasemeteks, mis peavad vastama kindlatele kriteeriumitele. Lähtudes uuendatud võistlusüsteemist on Eesti kergejõustikule eluliselt vajalik, et Eesti kergejõustikukalendris olevad võistlused kuuluksid WA võistlussüsteemi võimalikult kõrge korraldustasemega võistlusena. Mida kõrgem on võistluse tase WA ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on võimalik teenida reitingupunkte ka Eesti kergejõustiklastel kodustel võistlustel. See on eelduseks Eesti kergejõustiku jätkusuutlikkuse tagamiseks rahvusvahelises spordiliikumises ning Eesti kergejõustiklaste esindamise aluseks maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel.

Jõhvi vald ja Spordiürituste Korraldamise Klubi allkirjastasid koostöölepingu, mis loob eeldused kõrgetasemelise kergejõustikuõhtu traditsiooni jätkumiseks. Jõhvi vallavanem Maris Toomel tunnustas korraldajaid ja lubas valla poolt anda parima, et Jõhvi võistlus oleks rahvusvahelises kergejõustikukalendris kõrgel positsioonil ka lähiaastatel.

Korraldajate poolt avalikustati ka Jõhvi võistluse esimesed kõlavamad nimed. Meeste kettaheide tõotab kujuneda võistlusõhtu üheks tõmbenumbriks, sest stardinimekirjas on valitsev maailmameister Kristjan Čeh Sloveeniast ja Tokyo olümpial Rootsile kaksikvõidu toonud Daniel Stahl ning Simon Pettersson. Kuna võistluseni on jäänud veel kuu aega, siis mõistetavalt kõiki staare nii vara korraldajate poolt välja ei hüüta. Küll vihjati esmaspäeval Jõhvis toimunud pressikonverentsil, et juba praegu on välisvõistlejatel võistluse vastu suur huvi ning isegi kettaheites on kolmele nimetatud 70-meetri mehele lisa tulemas.

Jõhvi kergejõustikuõhtu stardinimekiri avaldatakse 11. juunil pärast eelregistreerimise tähtaja saabumist.

Korraldajad kutsuvad üles Eesti sportlasi registreerima. Registreerimisvormi leiab SIIT.

Kergejõustik

toob sinuni Chanz