Reklaam sulgub sekundi pärast

Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Jõhvi kergejõustikuõhtu stardinimekiri tõotab kõrgetasemelist võistlust

Kristjan Ceh
Kristjan Ceh — FOTO: Scanpix

Neljapäeval, 23. mail, toimub Heino Lipu staadionil rahvusvaheline Jõhvi kergejõustikuõhtu. Täna avaldatud stardinimekiri ja esialgne ilmaprognoos tõotavad kõrgetasemelist võistlust.

Jõhvi kergejõustikuõhtu, koos Heino Lipu mälestusvõistlustega, kuulub World Athletics Continental Tour ülemaailmsesse võistlussarja, millel osalemine annab sportlastele hinnalisi reitingupunkte nii juunis Roomas toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele kui ka augustis algavatele Pariisi olümpiamängude kergejõustikuvõistlustele pääsemiseks.

Eesti sportlased saavad jõudu katsuda nii tuntud kergejõustikumaade, kui mitme eksootilise riigi atleetidega. Jõhvis on esindatud koguni 32 riiki.
Osalejate nimekiri on leitav siit.

Kolmapäeval, 22. mail kell 17.00 toimub Heino Lipu staadionil tasuta avatud kergejõustikutreening lastele ja noortele. Treeningu viivad läbi kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ja kaugushüppe Euroopa sisemeister Ksenija Balta. Kuna kergejõustikutreening on enamike spordialade alus, siis on kolmapäevaõhtusele avatud treeningule oodatud osalema kõik Jõhvi ja Ida-Virumaa spordipoisid ja -tüdrukud spordialast ja vanusest sõltumata.

Avatud treeningu lõpus on võimalik küsida autogramme ja teha pilti treeningu läbiviijate Ksenija Balta ja Gerd Kanteriga. Kohal on lubanud olla ka Jõhvi kergejõustikuvõistlusel osalevad nimekad sportlased eesotsas kettaheite valitseva maailmameistri ja olümpiavõitja Daniel Stahliga Rootsist, Jõhvi staadioni kettaheiterekordimehe Kristjan Čehiga Sloveeniast ning möödunud aastal Jõhvis 100 meetri jooksus Eesti rekordi püstitanud Karl Erik Nazaroviga.

Esialgne ilmaprognoos lubab 23. mai õhtuks 20-23 kraadi sooja ja mõõdukaid tuuleolusid, mis peaks soosima sportlaste sooritusi pea kõigil kavasolevatel aladel.

Stardinimekiri on leitav siit.

Kergejõustik

toob sinuni Chanz