Eesti noortekoondis võitis Balti võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses

Nädalavahetusel toimunud U16, U18 ja U20 Balti võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses võitis Eesti koondis. Lisaks täideti võistluse käigus kokku kaheksa noorte tiitlivõistluste normatiivi.

Pärnu Rannastaadionil toimunud võistlused osutusid Eesti noortekoondisele väga edukaks, sest võidukarikas jäi koju kindla edumaaga. Eesti koondis kogus 100 741 punkti, teise koha sai Läti 91 456 ning kolmanda koha sai Leedu 50 186 punktiga.

Välja antud 18-st medalist võitsid Eesti noored lausa 13.

U16 vanuseklass

Tüdrukute seitsmevõistluses tuli Balti meistriks Annika Põlluaas, kes kogus 5042 punkti. Teise koha sai Läti esindaja Adriana Reitmane (4542 p) ning pronksmedali sai kaela Pia Lauren Matsalu, kes kogus 4454 punkti.

Poiste kümnevõistluses sai kuldmedali Ron Sebastian Puiestee 6135 punktiga. Teise koha sai lätlane Karlis Jekabs Karlsbergs (5895 p) ning kolmanda koha sai Tristan Konso 5792 punktiga.

U18 vanuseklass

Eesti tüdrukud tegid puhta töö ning võitsid kõik kolm medalit. Kulla sai kaela viis isiklikku rekordit püstitanud Viola Hambidge 5292 punktiga. Selle tulemusega täitis ta nii U18 EM-i normi seitsmevõistluses kui ka U17 Noorte Olümpiafestivali normid seitsmevõistluses ja 100 m tõkkejooksus. Hõbemedali võitis Mirtel Klaar 5037 punktiga ning pronksmedali sai Emma Kathrina Hein 4911 punktiga. Mõlemad tüdrukud täitsid U18 EM-i seitsmevõistluse normi.

Poiste arvestuses võtsid eestlased kaksikvõidu - Harry Richard Jääger tuli Balti meistriks 7257 punktiga ning Aivar Ellam sai hõbeda 6795 punktiga. Mõlemad täitsid U18 EM-i normi kümnevõistluses. Pronksmedali sai lätlane Andris Skadinš (6618 p).

U20 vanuseklass

Neidude arvestuses tuli võitjaks lätlanna Gerda Kerija Dreimane (5397 p). Hõbemedali võitis Laura Lokotar, kes kogus 5175 punkti. Pronksi sai lätlanna Marta Sivina (4917 p).

Noormeeste arvestuses võttis Eesti kolmikvõidu. Balti meistriks krooniti Andreas Hantson 7084 punktiga, millega ta täitis U20 MM-i kümnevõistluse normi. Hõbemedali sai kaela Marten Roasto, kes kogus 6897 punkti ning pronksi sai Valter Eric Viisel 6582 punktiga.