Kergejõustik

toob sinuni Chanz

Eesti meistrivõistluste teisel päeval püstitas Suumann tõkkesprindis uue Eesti rekordi

Diana Suumann
Diana Suumann — FOTO: Marko Mumm/EKJL

Täna lõppenud Eesti talvistel meistrivõistlustel püstitas Diana Suumann uue Eesti rekordi 60 m tõkkejooksus. Andreas Kase uuendas U18 vanuseklassi Eesti rekordit 200 m jooksus.

Naiste tõkkesprindis tuli Eesti meistriks Diana Suumann (TÜASK) tulemusega 8.07, millega ta uuendas enda nimele kuulunud Eesti rekordit kuue sajandikuga. Hõbemedali teenis Anna Maria Millend (Audentese SK) ajaga 8.44 ning pronksi sai Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) ajaga 8.72.

Meeste 60 m tõkkejooksu võitis Risto Lillemets (KJK Saare) ajaga 8.04. Teiseks tuli Gert Valdsalu (KJK Järvala) ajaga 8.06 ja kolmas oli Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev) ajaga 8.28. Keiso Pedriks pidi vigastuse tõttu jooksu pooleli jätma.

Meeste kaugushüppes võitis meistritiitli Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) uue hooaja tippmargiga 7.69. Hõbemedali sai kaela Risto Lillemets (KJK Saare) tulemusega 7.01 ning pronksmedali teenis Andreas Hantson (Viljandi VAK Staier) tulemusega 6.84.

Naiste kaugushüppes krooniti Eesti meistriks Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kes püstitas uue isikliku rekordi 6.39. Teise koha sai Katre Sofia Palm (Audentese SK) tulemusega 5.91 ning kolmas oli Johanna Soover (Audentese SK) tulemusega 5.83.

Naiste 200 m jooksu kiireim oli uue isikliku rekordiga 23.86 Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi). Talle järgnesid Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius) ajaga 24.33 ning Marielle Kleemeier (Audentese SK) ajaga 24.46.

Meeste 200 m distantsil tuli Eesti meistriks Reimo Sepp (Audentese SK), kelle võiduajaks märgiti 21.80. Teise koha sai Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) ajaga 21.92 ning kolmanda koha teenis uue U18 vanuseklassi Eesti siserekordiga 21.98 Andreas Kase (KJK Järvala). Enda nimele kuulunud rekordit parandas ta viie sajandikuga.

Naiste teivashüppe võitis Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi), kes ületas kõrguse 3.95. Teist kohta jäid jagama Katarina Verst (TÜASK) ja Marleen Ritari (SK Elite Sport), kelle mõlema tulemuseks jäi täpselt kolm meetrit.

Naiste kuulitõukes sai kuldmedali kaela Kätlin Piirimäe (Koigi KJK), kelle parima katse pikkuseks mõõdeti 14.95. Hõbemedali sai kaela Monica Vainola (Nõmme KJK) tulemusega 13.79 ning kolmas oli Linda Kivistik (KJK Saare) tulemusega 13.50.

Naiste 800 m distantsil krooniti Eesti meistriks Helin Meier (Nõmme KJK) ajaga 2:11.31. Talle järgnesid Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) ajaga 2:14.79 ja Merili Tiik (Pärnu Kalevi KJK) ajaga 2:16.50.

Meeste samal distantsil tuli võitjaks Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ajaga 1:53.05. Teise koha sai Deniss Salmijanov (Tartu SS Kalev) tulemusega 1:53.55 ning kolmas oli Enari Tõnström (TÜASK) tulemusega 1:54.45.

Meeste kõrgushüppe Eesti meistriks tuli Kaarel Ernits (TÜASK), kes ületas kõrguse 2.05. Sama tulemusega teenis hõbemedali Deniss Tšernobajev (Tallinna SS Kalev). Pronksmedal läks jagamisele Karl Lumi (individuaalvõistleja) ja Mikk Meerentsi (Tallinna SS Kalev) vahel tulemusega 2.00.

Naiste 3000 m jooksu kiireim oli Helen Bell (Sparta SS), kelle võiduajaks märgiti 10:00.24. Talle järgnesid Pille Hinn (Sparta SS) ajaga 10:24.91 ja Ketlin Kopp (Valga SK Maret-Sport) ajaga 11:51.19.

Meeste 3000 m distantsil võitis meistritiitli Kalev Hõlpus (Rapla JK) tulemusega 8:35.53. Teine oli Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 8:36.21 ning kolmas oli Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 8:41.85.

Meistrivõistlustele pani punkti põnev 4x400 m segateatejooks, mille võitis Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi teatenelik ajaga 3:33.20, kes jooksis koosseisus Liis Roose, Liis Grete Atonen, Jakob Keller ja Tauri Tamm. Teiseks tuli Audentese Spordiklubi võistkond (Marielle Kleemeier, Mirtel Klaar, Reimo Sepp, Rasmus Kisel) ajaga 3:33.79 ning kolmanda koha sai Nõmme Kergejõustikuklubi võistkond (Helin Meier, Stella Sohvi Altmets, Ronaldo Kaljo, Mikk Talpsepp) tulemusega 3:39.47.