UEFA president: hooaeg lõppeb augustis

Jalgpallihooajaga seoses ripub mitmeid küsimärke õhus, ent UEFA president Aleksander Ceferin kinnitab, et augustis saab kõik selgeks.

Mitu jalgpalliliigat on pärast märtsis saabunud koroonaviiruse pandeemiat oma hooaja lõpetanud, aga Ceferin usub, et vähemalt 80% liigadest jõuavad tänavu ikkagi oma lõpplahenduseni. Ühtlasi on ta ka kindel, et eurosarjad õnnestub lõpuni mängida.

“Meil on idee, aga peame ära ootama, millal UEFA täitevkomitee kuupäevad kinnitab. Saan öelda, et eurohooaeg lõppeb, kui praegune olukord ei muutu, augustis,” kommenteeris Ceferin.

Augustis jätkamise osas on Lyoni president Jean-Michel Aulas varasemalt avaldanud võimaliku kuupäeva, mil Meistrite liiga uuesti lahti läheb.

“Arvan, et enamik liigasid lõpetab hooaja. Need, mis ei lõppe, see on nende endi otsus, ent nad peavad ikkagi mängima kvalifikatsioonimänge, kui tahavad järgmisel hooajal UEFA sarjades osaleda,” lisas Ceferin.

Värskelt avaldatud numbrite kohaselt on Euroopa kõrgliigade klubid koroonakriisi tõttu kannatamas kahju ligi nelja miljardi euro jagu. Kui võistlussarjad jäävad lõpuni mängimata, siis võib kahju kerkida isegi seitsme miljardi kanti.

Kommentaarid puuduvad