Meistrite liiga: Instanbul on finaali Lissabonile kaotamas, hooaja võitja võib selguda miniturniiriga

Tänavu Meistrite liiga finaali võõrustama pidanud Istanbul on koroonaviirusest tingitud probleemide tõttu seda õigust kaotamas. Tõenäoliselt selgub selle aasta võitja hoopis Lissabonis.

ESPN kirjutab, et lennureisid Türki on jätkuvalt piiratud ning kardetakse, et Istanbulis fännideta finaali korraldamine oleks rahaliselt liiga suur koorem. See on peamise favoriidina mängu toonud Lissaboni ning õhus on ka võimalus, et võitja selgub hoopis Frankfurdis.

Lisaks on ilmnenud, et UEFA on põhjalikult kaalumas võimalust pidada ära kogu turniiri lõppfaas ühes linnas ja nii, et alates veerandfinaalidest algaks suurturniiride väljakukkumisringe meenutav miniturniir, kus kõik otsustatakse ühe mänguga.

Saksamaa väljaanne Bild kirjutab oma allikatele viidates, et Frankfurt eeldab korraldusõiguse minemist Portugali pealinnale, kuid sel juhul loodetakse võõrustada Euroopa liiga hooaja lõppu, kus võiksid samuti alates veerandfinaalidest edasipääsejad selguda vaid ühe kohtumisega.

Lissabonil olevat Frankurdi ees kaks suurt eelist: tegu on täiesti neutraalse mängupaigaga – mitte ühtegi Portugali klubi enam konkurentsis pole – ja seal on lähestikku kaks tipptasemel staadionit – Benfica Estadio da Luz ja Sportingu Estadio Jose Alvalade.

UEFA ametlikku teadet hooaja jätkamise plaanide kohta oodatakse 17. juunil.

Kommentaarid puuduvad