Manchester City võitis oma ajaloo esimese Meistrite liiga tiitli

Manchester City
Manchester City — FOTO: Scanpix

Eile õhtul algas Euroopa jalgpalli tippsündmus, kui Meistrite liiga finaalis läksid omavahel vastamisi Milano Inter ja Manchester City. City võitis matši 1:0 Rodri väravast.

Mäng algas üpriski võrdselt, aga üllatavalt tegutses palliga rohkem Milano Inter ja City väga suurt survet ei avaldanud. Lisaks jäi City ilma oma võtmemängijast Kevin De Bruyne`st 38. minutil, kes pidi vigastuse tõttu väljakult lahkuma. Poolaeg lõppes seisuga 0:0.

Teist poolaega alustas City juba palju paremini, aga parema võimaluse hankis teise poolaja algul Milano Inter, kui Akanji kehvast tagasisöödust pääses sisuliselt Lautaro Martinez väravavahiga üks-ühele ja Martinez otsustas väga raske nurga alt ka peale vihuda, aga Ederson tegutses väravas edukalt ning jätkati 0:0. Mängu murdepunkt tekkis 68. minutil, kui pall kukkus Rodrile 16 kasti peal täpselt jalale ning nahkkera ka posti kõrvale võrku saatis seisuks 1:0.

Paar minutit hiljem oli Interil endal kohe võimalus seis viigistada, kui Federico DiMarco sai peaga kastis löögile, aga lõi peaga palli latti ja tagasi põrkunud pallile jäi ette õnnetult Romelu Lukaku. 88. minutil sai Romelu Lukaku peaga viiekasti pealt samuti proovida, aga Ederson sai hakkama suurepärase tõrjega.

Manchester City - Milano Inter 1:0 (68. Rodri)