Lyoni president avaldas kuupäeva, mil tema klubi jaoks Meistrite liiga hooaeg jätkub

3sport

Koroonaviiruse pandeemia on seoses UEFA Meistrite liigaga jätnud õhku mitu küsimärki, ebaselge on edasine turniiri formaat ja see, millal õigupoolest mängudega jätkatakse. Küll on aga nüüd plaanidelt veidikene saladuseloori kergitatud.

Enne hooaja seisakut jõuti Meistrite liiga kaheksandikfinaalides välja selgitada täpselt pooled edasipääsejatest. Otsad jäid lahtiseks paarides Real Madrid-Manchester City, Chelsea-Müncheni Bayern, Napoli-Barcelona ja Lyon-Juventus. Viimase puhul plaanitakse korduskohtumine ära mängida augusti esimesel reedel.

“Mäng Juventusega on kinnitatud 7. augustiks, see on Torinos suletud uste taga,” avalikustas Prantsusmaa meedias Lyoni president Jean-Michel Aulas, kes on jätkuvalt võitlemas veel selle eest, et ka kohalik kõrgliiga hooaeg jätkuks.

Lyon läheb teisele mängule peale pärast kodus sepistatud üllatusvõitu, kus Lucas Tousart lõi kohtumise ainsa värava.

Eeldades, et samaaegselt selguvad edasipääsejad ka teistest lõpetamata kaheksandikfinaalidest, võib arvata, et veerandfinaalid on plaanis kohe järgneval nädalal. Kuna liigamängud on kõigi osalejate jaoks selleks ajaks tõenäoliselt lõppenud, siis on UEFA-l soovi korral piisavalt aega, et teha kahe kohtumisega ära veel ka nii veerand- kui poolfinaalid. Istanbulis peetava finaali uueks kuupäevaks on väidetavalt 29. august.

Kommentaarid puuduvad