Ametlik: Meistrite liiga võitja selgub Lissabonis uue formaadiga

UEFA kinnitas kolmapäeval ametlikult, et tänavune Meistrite liiga finaal peetakse Istanbuli asemel Lissabonis. Muutub ka turniiri formaat. Sama kehtib Euroopa liiga kohta.

Meistrite liiga hooaeg jätkub 7. ja 8. augustil viimaste kaheksandikfinaalide korduskohtumistega ning alates veerandfinaalidest, mis algavad 12. augustil, peetakse kõik matšid Portugali pealinnas. Uue formaadi kohaselt selgub edasipääseja ühe mänguga. Finaal mängitakse ära 23. augustil Benfica kodustaadionil Estadio da Luzil, mis võõrustas ka 2014. aasta finaali.

Euroopa liigas selgitatakse veerandfinalistid välja 5. ja 6. augustil. Kuna paarides Milano Inter – Getafe ja Sevilla – AS Roma jäi enne koroonapausi kaheksandikfinaali avamäng sootuks pidamata, siis mängitakse omavahel edasipääseja väljaselgitamiseks vaid üks mäng.

Euroopa tugevuselt teises klubisarjas peetakse “finaalturniir” Saksamaa erinevates linnades. Gdanskilt võttis finaali võõrustamise üle Köln.

Muudeti ka tänavuse UEFA Superkarika toimumispaika, mis läks Porto käest Budapestile. See mängitakse 24. septembril.

Ühtlasi teatas UEFA, et enne veerandfinaale katkenud naiste Meistrite liiga jätkub 21. ja 22. augustil Baskimaal San Sebastianis ja Bilbaos. Finaal, mis pidi algsete plaanide kohaselt toimuma Viinis, on kavas 30. augustil.

Kommentaarid puuduvad