Heas hoos olev Inter kohtub Euroopa vastikuima meeskonnaga

Pärast mitmekuulist pausi jätkuvad sel nädalal mängud jalgpalli eurosarjades. Ots tehakse täna lahti Euroopa liiga kaheksandikfinaalidega. Neist üks on matš Milano Interi ja Getafe vahel, kus võitja võtab kõik.

Euroopa liigas jäi enne hooajaseisakut kahes paaris kaheksandikfinaali avamäng täiesti pidamata ja see tähendab, et veerandfinalist selgitatakse välja vaid ühe kohtumisega. Inter – Getafe paari kõrval on sama seis vastasseisus Sevilla – AS Roma.

Interil jätkub hooaeg lubava seisu pealt. Antonio Conte meeskond lõpetas Serie A hooaja kolme järjestikuse võiduga ega kaotanud mitte ühtegi viimasest kaheksast kohtumisest. Hea hoog ei aidanud Juventust endiselt Serie A troonilt ära tõugata, kuid Interi vaid ühepunktiline kaotus Vanale Daamile näitab, et Conte esimesel aastal sai tehtud suur samm edasi.

Euroopa liigas osalemine annab endisele Chelsea bossile hea võimaluse lõpetada debüüthooaeg karikaga, kuid teekond võiduni ei saa kindlasti kerge olema. Väga kõvaks pähkliks võib osutuda ka pisikene Getafe, kes teeninud endale Euroopa vastikuima meeskonna maine.

Halb hooaja lõpp – viimase 11 vooru peale kaheksa punkti – röövis Jose Bordalase meeskonnalt ajaloolise Meistrite liiga koha, kuid Getafe suutis tänavusest La Liga hooajast ikkagi rekordilise saavutuse kaasa võtta, kui veebruarikuises mängus Barcelona vastu tehti kohtumise peale 30 viga. Sellega ületati iseenda vana rekord 28 viga, mis oli kirja läinud kahes mängus.

Getafe oli ka kogu hooaja peale Hispaanias enim vigu teinud meeskond, kui määruste rikkumisi kogunes keskmiselt 16,9 mängu peale.

Oma mainet on Getafe kõvasti kasvatanud ka enda mängu suretamise taktikaga. Näiteks, kui meeskond alistas eelmise Euroopa liiga ringi avamängus Amsterdami Ajaxi kodus 2:0, siis oli pall mängus kõigest 42 minutit ja 39 sekundit kogu mänguajast. Euroopa liiga ajaloos on vaid ühes kohtumises nahkkera olnud mängus lühemat aega.

Inter – Getafe mäng on täna kell 21.55 algavas otseülekandes nähtav kanalis TV3 Sport 2 ja veebis go3.tv. Jalgpalliõhtu avab kell 19.45 algav otseülekanne mängust Donetski Šahtari ja Wolfsburgi vahel.

Kommentaarid puuduvad